BlackBerry розробляє для автовиробників антихакерські програми

BlackBerry розробляє для автовиробників антихакерські програми

Кібербезпека охопила тепер і автомобільний ринок

Компанія BlackBerry співпрацює принаймні з двома автовиробниками у сфері розробки служб безпеки, які дистанційно зможуть сканувати автомобілі на комп’ютерні віруси, а також казатимуть водієві зупинитись, якщо той потрапить у небезпечну ситуацію. Про це повідомляє Reuters

Служба також зможе встановлювати патчі безпеки. Зараз ця опція тестується виробниками розкішних Aston Martin та Range Rover, повідомив аналітик інвестиційної компанії Macquairie Гус Папагеоргіу.

Автобезпека відноситься до ряду областей, у яких Blackberry підвищують прибутки, після того як канадська компанія поступилась своєю домінуючою позицією на ринку смартфонів Apple за останнє десятиліття.

Транспортні засоби все більше покладаються на десятки комп’ютерів, які з’єднуються між собою, а також через інтернет, мобільні мережі і системи Bluetooth, що робить їх вразливими до кібератак. «Хоча під’єднаний і орієнтований на програмне забезпечення автомобіль має величезні переваги, він також стає відкритим для хакерів», – написав Папагеоргіу.

Зацікавленість автовиробників у кібербезпеці зросла з 2015 року, коли два хакерських експерта знайшли вразливість у автомобілях Fiat Chrysler, що призвело до необхідності відкликати 1,4 млн автомобілів.

Акції Blackberry зросли на 5,3%, закрившись на відмітці $13,84 після того, як торкнулися позначки у $14,15, найвищого рівня з березня 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті