«Артеріум» почала погашати кредитну заборгованість перед «Фінанси та кредит»

«Артеріум» почала погашати кредитну заборгованість перед «Фінанси та кредит»

Вже погашена заборгованість на понад 53 млн грн

Фармацевтична корпорація «Артеріум» почала погашати кредитну заборгованість перед банком «Фінанси та кредит», яка виникла внаслідок неправомірних дій окремих службових осіб цієї фінустанови.

Станом на 15 травня вже погашена заборгованість на понад 53 млн грн, повідомила прес-служба Генпрокуратури.

У повідомленні Генпрокуратури зазначено, що її співробітниками було викрито незаконну фінансову оборудку службових осіб банку «Фінанси та кредит», які за допомогою нерезидентів України, у тому числі й однієї офшорної компанії, незаконно вивели активи банку в особливо великому розмірі. До кримінальної відповідальності притягнуто п’ятьох колишніх керівників банку, три з яких за клопотанням Генпрокуратури оголошені Інтерполом у міжнародний розшук.

«На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого злочину, притягнення винних до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих збитків», – підкреслюють у прес-службі.

Нагадаємо, постанову про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Фінанси і кредит» НБУ прийняв 17 грудня 2015 року.

Бенефіціаром банку виступав мажоритарій і виконавчий директор гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго. Нацбанк має намір відсудити у Жеваго заставу рефінансування «Фінанси та кредит», яким стало фінансове поручительство у розмірі 1,45 млрд грн.

Банк «Фінанси та Кредит» заснований у 1990 році. Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 року банк займав 10-е місце (38,88 млрд грн) серед 127 діючих у країні банків. Його зобов'язання перед фізособами на цю дату дорівнювали 16,98 млрд грн, в тому числі у валюті – 11,61 млрд грн.

У корпорацію «Артеріум» входить виробник антибіотиків «Київмедпрепарат», а також виробник препаратів на рослинній основі «Галичфарм». Одним з ключових власників корпорації є контрольована бізнесменом Костянтином Жеваго група «Фінанси і Кредит».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло