Україна заборонила транзит вантажів до Придністров’я

Україна заборонила транзит вантажів до Придністров’я

Переміщення вантажів через Придністров'я з 20 травня буде погоджуватися з Молдовою

Таку інформацію оприлюднили на офіційному сайті ПМР.

За словами міністра сільського господарства невизнаної республіки Єфимія Коваля, Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів з 20 травня заборонила транзит вантажів через територію невизнаної республіки.

Про це міністр заявив на екстреному засіданні Ради безпеки Придністров'я, що відбулося з приводу введеної Україною заборони.

«Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів попередила Придністров'я про заборону листом», – розповів Коваль.

У документі зазначається, що відповідно до розпорядження головного державного інспектора ветеринарної медицини України, пропуск підконтрольних вантажів в режимі транзиту через територію України, які направляються в Придністров'я, з 20 травня буде здійснюватися тільки за умови узгодження з Національним агентством з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова.

Також в листі було зазначено, що попередні узгодження транзиту по території України в придністровському напрямі «визнані недійсними».

Міністр сільського господарства заявив, що в Придністров'я через український порт надходять вантажі з 29 країн світу.

Говорячи про потенційні наслідки введених обмежень, міністр сільського господарства і природних ресурсів ПМР підкреслив, що в разі недопуску вантажів в порт «наші господарюючі суб'єкти будуть змушені зберігати їх на штрафмайданчику і платити за простій вантажу на території України».

У разі ж сухопутного переміщення вантажів через територію України, спрогнозував Коваль, велика ймовірність їх повернення відправнику до врегулювання всіх питань.

З огляду на зовнішню продовольчу залежність Придністров'я, глава Мінсільгоспу попередив, що рішення України негативно позначиться на продовольчому забезпеченні республіки.

Нагадаємо, Придністров'я оголосило про суверенітет від Молдови в 1990 році, проте світовою спільнотою незалежність регіону не визнана. У середині 90-х в Придністров'я офіційно був введений контингент російських миротворчих сил. Молдова наполягає на виведенні російських військових зі своєї території.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло