Північна Корея створила «кіберармію»

Північна Корея створила «кіберармію»

КНДР використовує хакерство на державному рівні

Північна Корея створила «кіберармію»
Фото ilovepcbang.com

У головного шпигунського агентства Північної Кореї є спеціальний підрозділ Unit 180, який спеціалізується на кібератаках. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на колишніх жителів КНДР та спеціалістів з кібербезпеки.

Останніми роками північну Корею звинувачують у серії онлайн-атак, переважно у фінансових мережах в США, Південній Кореї і більше десятка інших країн.

Дослідники кібербезпеки також повідомили, що знайшли технічні докази причетності КНДР до глобальної кібератаки вірусом WannaCry, яка інфікувала більше 300 000 комп’ютерів у 150 країнах світу цього місяця.

Звинувачення проти Північної Кореї стосуються групи хакерів, які називаються  Lazarus і пов’язані з кіберкрадіжкою $81 млн у центрального банку Бангладеш у 2014 році та атакою на голлівудську студію Sony. Уряд США звинувачує КНДР у нападі на Sony, а прокурори зараз готують позов проти Пхеньяну у справі крадіжки у банку Бангладеш.

Північна Корея є однією з найзакритіших країн світу, будь-які відомості про таємні операції всередині країни отримати важко. Але фахівці, які вивчають інформацію перебіжчиків з КНДР до Південної Кореї або країн Заходу, надали певні підказки.

Джеймс Льюіс, експерт з питань Північної Кореї у вашингтонському Центрі стратегічних і міжнародних досліджень сказав, що Пхеньян спочатку використовував хакерство в якості інструменту для шпигунства, а потім уже і для політичної агресії на Південну Корею та США.

«Вони змінились після Sony, використовуючи хакерство для підтримки кримінальної діяльності та забезпечення твердою валютою режиму, – сказав він. – Хакерство спрацьовує так само або навіть краще ніж наркотики, контрафакція, контрабанда – усе це їх звичайні трюки».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло