Transparency International: Україна робить недостатньо для покарання Януковича за корупцію

Transparency International: Україна робить недостатньо для покарання Януковича за корупцію

Експерти не помітили ніяких змін за останній рік

Янукович отримав звання найбільшого корупціонера в Україні, за оцінкою експертної організації Transparency International, яка рік тому провела умовне «змагання» серед найбільш корумпованих чиновників у світі.

Transparency International: Україна робить недостатньо для покарання Януковича за корупцію
Хосе Угас, голова Transparency International
фото korrespondent.net

Transparency International (ТІ) вважає, що українська влада докладає недостатньо зусиль для притягнення до відповідальності за корупцію екс-президента Віктора Януковича та його оточення.

Про це повідомив голова правління Transparency International Хосе Угас на прес-конференції в УНІАН.

«Люди в усьому світі чекали сильної реакції на дії Януковича, щоб розірвати ланцюжок безкарності, щоб люди, які були причетні до корупції, були покарані», – зазначив Угас.

Як повідомив голова правління Transparency International, рік тому президент Петро Порошенко і представники української влади на спільній зустрічі з експертами пообіцяли, що зроблять усе можливе, аби розібратися з усіма корупціонерами часів Януковича.

«Для нас було сюрпризом, коли ми приїхали через рік в Україну, і не побачили жодної справи у суді проти Януковича щодо корупції. Є одна лише справа у суді, яке звинувачує Януковича у державній зраді, але вона не стосується корупції», – наголосив Угас.

Він зазначив, що досі немає єдиної позиції, яку суму коштів насправді вивів Янукович з країни – $7,5 млрд, $12 млрд, $40 млрд.

«У нас виникає відчуття, що не робиться та робота, яка має робитися в такому випадку, існує безкарність», – сказав Угас.

Присутній на конференції директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин зазначив, що минулого року на зустрічі з організацією щойно призначений генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв до осені 2016 року розпочати корупційні справи стосовно Януковича.

«На даний момент ми маємо рік обіцянок і дуже незначних результатів, Генпрокуратура звітує про повернення 1,5 млрд дол. коштів Януковича, але поступово ця сума зменшується, і при цьому чомусь приховається рішення суду, за яким це діяння було здійснено. Ми не маємо можливості проаналізувати, наскільки ця дія прокуратури є кінцевою, захищеною і наскільки реально можна використовувати ці гроші», – сказав Юрчишин.

Нагадаємо, 28 квітня президент Порошенко повідомив, що конфісковані $ 1,4 млрд екс-президента України Віктора Януковича і його оточення вже зараховані на рахунки Державного казначейства України.

Водночас адвокат Януковича заперечив, що $1,5 млрд належать його підзахисному. Захист називає ці кошти особистими і законними заощадженнями, за якими сплачено податки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті