США пояснили, чому хочуть замінити військову допомогу для України на кредити

США пояснили, чому хочуть замінити військову допомогу для України на кредити

Кредитні гарантії дозволять здійснити більше необхідних витрат

Надання безоплатних грантів на військову допомогу Україні буде замінено на програму кредитування, вирішили в адміністрації президента США Дональда Трампа, плануючи бюджет на 2018 рік.

Таким чином США хочуть зменшити витрати на дипломатію, допомогу і закордонні програми, передає Reuters. Це допоможе зекономити кошти на 29%.

Цю інформацію підтвердив директор адміністративно-бюджетного управління Білого дому Мік Малвейні, повідомляє ВВС.

«Ми змінюємо кілька іноземних військових програм з прямих грантів на кредитування», – сказав він.

За словами Міка Малвейні, «замість того, щоби дати комусь 100 млн доларів, ми дамо їм кредитні гарантії і вони зможуть купити за них більше речей».

Водночас він додав, що військова допомога збережеться для двох ключових партнерів США на Близькому Сході – Єгипту та Ізраїлю.

Як пише видання, заміна військових програм на кредити стосуватиметься таких країн, як Україна, Пакистан, Туніс, Ліван, Колумбія, Філіппіни та В'єтнам.

Нагадаємо, Білий дім вирішив замінити безоплатну військову допомогу Україні на кредити. Кредити надаватимуть на закупівлю американського військового обладнання.

Як повідомлялося, на початку травня Сенат США схвалив законопроект про бюджет обсягом у 1,1 трильйона доларів, на 2017 фінансовий рік. Щонайменше $560,465 млн призначалося на підтримку України. З них близько $150 млн планувалося виділити у межах «Ініціативи допомоги Україні у сфері безпеки» і ще $410 млн – як різні види допомоги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті