У Манчестері знайдено ще один вибуховий пристрій

У Манчестері знайдено ще один вибуховий пристрій

Всю сім’ю смертника заарештовано, поліція говорить про терористичну мережу

У Манчестері знайдено ще один вибуховий пристрій
Фото Shutterstock

Британська поліція та служби безпеки знайшли ще один вибуховий пристрій під час інтенсивних рейдів після теракту на стадіоні Манчестера, повідомляє The Independent.

Один із пристроїв знешкодили шляхом підриву, однак правоохоронці переконані, що можуть знайти також інші вибухові матеріали. Вони вважають, що перебувають у процесі викриття цілої терористичної мережі з багатьох осіб, створеної для тривалих терактів. Тому очікуються ще нові арештовані в цій справі.

Тим часом члени сім’ї смертника Салмана Абеді, який влаштував вибух, заарештовані в Лівії та Великобританії. Батька Рамадана Абеді арештували в Тріполі саме під час телеінтерв’ю, в якому він стверджував, що його син невинний. Іншого сина, який проживає в цьому ж місті, також незабаром арештували за підозрою в зв’язках з ІДІЛ. Відзначається, що брат підозрюваного знав про атаку і планував теракт в столиці Лівії. В його будинку виявили цех з виробництва вибухівки.

Матір та ще одного сина арештували в Манчестері.

Крім того, у вівторок увечері було арештовано троє людей та ще троє в середу вночі в різних районах Манчестера.

Основна увага зараз приділяється лівійським зв’язкам сім’ї смертника. Батько довго був членом Лівійської ісламської бойової групи (ЛІБГ), яка налагодила зв'язки з Аль-Каїдою під час війни проти росіян в Афганістані. Він покинув Манчестер, щоб взяти участь у повстанні проти Муаммара Каддафі в 2011 році і до арешту працював у міліцейських структурах в столиці Лівії.

У Манчестері знайдено ще один вибуховий пристрій
Салман Абеді
кадр з камери відеоспостереження

Як повідомляє ВВС, знайомі смертника Салмана Абеді ще 5 років тому повідомляли британським правоохоронцям, що він підтримує екстремізм і насильство. Про це анонімно розповів соціальний працівник.

Так, двоє друзів Салмана Абеді з коледжу окремо дзвонили до поліції. Вони були занепокоєні, що він підтримував тероризм і казав, що «бути підривником-самогубцем – нормально». Товариші намагалися переконати його у неправильності таких тверджень, але, врешті-решт, звернулися до поліції.

Це було приблизно 5 років тому. Приблизно тоді ж Абеді і залишив коледж.

У поліції Манчестера на ці твердження ніяк не відреагували.

Також ВВС дізналася, що в цьому році Абеді, перебуваючи в Манчестері, відкрито він говорив про цінність смерті заради «благої» цілі і робив екстремістські заяви, пов'язані з діями смертників і конфліктом в Лівії.

Нагадаємо, у Manchester Arena  під час концерту американської співачки Аріани Гранде стався потужний вибух, унаслідок якого загинуло вже 22 людини. Поліція з’ясувала, що це запланований теракт, нападником виявився 22-річний Салман Абеді.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло