НБУ допускає лібералізацію валютного регулювання в рамках подальшої монетарної політики

НБУ допускає лібералізацію валютного регулювання в рамках подальшої монетарної політики

Планується збільшення термінів повернення валютної виручки у країну до 180 днів зі 120

Національний банк допускає лібералізацію валютного регулювання у рамках подальших рішень з ослаблення монетарної політики, повідомив виконуючий обов'язки глави центробанку Яків Смолій. Зазначені рішення стосуватимуться, насамперед, збільшення термінів повернення валютної виручки у країну до 180 днів з 120 днів. НБУ також має намір надати інвесторам можливість повертати вкладені в Україну кошти.

«Правління НБУ вже вважає за можливе ослаблення монетарної політики не тільки за рахунок зниження облікової ставки, а й шляхом лібералізації валютного регулювання, – сказав Смолій під час прес-брифінгу, передає «Інтерфакс». – До тепер тимчасові було заборонено купувати й перераховувати іноземну валюту для повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, скорочення статутних капіталів, виходу з товариств. Ми плануємо дозволити такі операції».

Водночас, попередив Смолій, з метою запобігти виведенню капіталу з України через тіньові схеми, НБУ буде стежити, щоб ці операції відповідали визначеному перелікуумов.

Центробанк також має намір ліквідувати заборону на покупку і перерахування валюти з метою повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами за операції з продажу цінних паперів українських емітентів. Крім цього, за словами в.о. глави Нацбанку, клієнти фінустанов зможуть купувати валюту на банківському ринку незалежно від залишку валюти, яка є у нього на банківському рахунку.

«Ці кроки сприятимуть поліпшенню інвестклімату в Україні і поліпшенню діяльності підприємств, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність. Разом з тим жоден з цих кроків не спричинить дестабілізацію валютного ринку», – наголосив Яків Смолій.

Зазначимо, сьогодні, 25 травня, правління НБУ ухвалило рішення про зниження облікової ставки з 26 травня 2017 року до 12,5% річних з 13% річних

У минулому місяці, з 14 квітня 2017 року, відбулося зниження облікової ставки до 13% річних. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті