НБУ знизив облікову ставку до 12,5%
У квітні 2017 року споживча інфляція очікувано уповільнилася до 12,2% у річному вимірі

Правління НБУ ухвалило рішення про зниження облікової ставки з 26 травня 2017 року до 12,5% річних з 13% річних.
Як повідомляється в прес-релізі центробанку, відповідне рішення «Про розмір облікової ставки» (№318-рш) правління НБУ затвердило 25 травня 2017 року.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«У квітні 2017 року споживча інфляція очікувано уповільнилася до 12,2% у річному вимірі. Це відбулося насамперед у результаті вичерпання впливу ефекту статистичної бази (суттєве зростання тарифів на природний газ у квітні 2016 року вплинуло на базу порівняння поточного року). Такий рівень інфляції у квітні виявився дещо нижчим за траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті (квітень-2017), що передбачає уповільнення інфляції до 9,1% на кінець поточного року. Це насамперед пояснюється слабшим, ніж очікувалося, тиском фундаментальних факторів», – підкреслюється у прес-релізі НБУ.
Нацбанк, дотримуючись режиму гнучкого курсоутворення, не протидіяв поступовому зміцненню гривні і водночас викупав надлишок валюти на міжбанківському ринку для поповнення міжнародних резервів.
За попередніми оцінками НБУ, у травні інфляція в річному вимірі прискорилася відповідно до квітневих прогнозів. Переважно – унаслідок подорожчання сирих продуктів харчування та збільшення тарифів на адміністративно регульовані послуги.
Загалом показники економічного зростання близькі до прогнозів, відмічає прес-служба Національного банку. У І кварталі ВВП зріс на 2,4% у річному вимірі.
Нагадаємо, минулого місяця правління НБУ ухвалило рішення від 13 квітня 2017 року «Про розмір облікової ставки» щодо зниження облікової ставки до 13% річних з наступної п’ятниці, 14 квітня 2017 року.
Відновлення циклу пом’якшення монетарної політики узгоджується із необхідністю досягнення цілей щодо інфляції у 2017-2019 роках та підтримає темпи економічного зростання, впевнені у прес-службі Нацбанку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.