НБУ знизив облікову ставку до 12,5%

НБУ знизив облікову ставку до 12,5%

У квітні 2017 року споживча інфляція очікувано уповільнилася до 12,2% у річному вимірі

НБУ знизив облікову ставку до 12,5%
Фото: pixabay.com

Правління НБУ ухвалило рішення про зниження облікової ставки з 26 травня 2017 року до 12,5% річних з 13% річних.

Як повідомляється в прес-релізі центробанку, відповідне рішення «Про розмір облікової ставки» (№318-рш) правління НБУ затвердило 25 травня 2017 року.

«У квітні 2017 року споживча інфляція очікувано уповільнилася до 12,2% у річному вимірі. Це відбулося насамперед у результаті вичерпання впливу ефекту статистичної бази (суттєве зростання тарифів на природний газ у квітні 2016 року вплинуло на базу порівняння поточного року). Такий рівень інфляції у квітні виявився дещо нижчим за траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті (квітень-2017), що передбачає уповільнення інфляції до 9,1% на кінець поточного року. Це насамперед пояснюється слабшим, ніж очікувалося, тиском фундаментальних факторів», – підкреслюється у прес-релізі НБУ.

Нацбанк, дотримуючись режиму гнучкого курсоутворення, не протидіяв поступовому зміцненню гривні і водночас викупав надлишок валюти на міжбанківському ринку для поповнення міжнародних резервів.

За попередніми оцінками НБУ, у травні інфляція в річному вимірі прискорилася відповідно до квітневих прогнозів. Переважно – унаслідок подорожчання сирих продуктів харчування та збільшення тарифів на адміністративно регульовані послуги.

Загалом показники економічного зростання близькі до прогнозів, відмічає прес-служба Національного банку. У І кварталі ВВП зріс на 2,4% у річному вимірі.

Нагадаємо, минулого місяця правління НБУ ухвалило рішення від 13 квітня 2017 року «Про розмір облікової ставки» щодо зниження облікової ставки до 13% річних з наступної п’ятниці, 14 квітня 2017 року.

Відновлення циклу пом’якшення монетарної політики узгоджується із необхідністю досягнення цілей щодо інфляції у 2017-2019 роках та підтримає темпи економічного зростання, впевнені у прес-службі Нацбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті