Нацбанк: 11 з 34 банків потребують докапіталізації

Нацбанк: 11 з 34 банків потребують докапіталізації

У деякі банки регулятор направив перевірки

Національний банк України має питання до 11 з 34 банків, яким необхідна докапіталізація до 200 млн грн до 11 липня 2017 року, повідомила сьогодні журналістам заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передає УНІАН.

«Ми будемо принциповими до кінця, тому що не можна формувати капітал не «живими» грошима, а якимись циклічними угодами», – пояснила Рожкова.

Банкір повідомила, що у зв'язку з цим регулятор направив у деякі банки перевірки, оскільки вони нібито вже завели гроші на докапіталізацію, але Нацбанк не готовий підтвердити цей факт за документами.

«Ми дуже детально дивимося це питання. Разом з тим хочемо у червні зібрати власників цих банків і показати, які опції їм відкриває 6010 [ухвалений у березні закон «Про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків»]», – додала вона.

Рожкова зазначила, що цей закон дає банкам переваги на фінансовому ринку, дозволяючи їм залишатися фінансовими компаніями і гідно конкурувати із вже існуючими.

Нагадаємо, 15 травня НБУ оприлюднив дані фінансової звітності банків на 1 квітня, згідно з якими в Україні на цю дату налічувалося 36 банків, яким необхідно було збільшити статутний капітал до 200 млн грн до 11 липня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло