Саудівська Аравія вкладає кошти в розвиток нафтопереробної галузі в США

Саудівська Аравія вкладає кошти в розвиток нафтопереробної галузі в США

$18 млрд буде вкладено в розширення діяльності на американському континенті

Саудівська Аравія вкладає кошти в розвиток нафтопереробної галузі в США
фото Shutterstock

Саудівська нафтопереробна компанія вкладе $18 млрд у розвиток своєї американської «дочки».

Державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Oil Co. (Saudi Aramco) в найближчі п'ять років витратить $18 млрд на розширення своєї діяльності в Північній і Південній Америці, зосередившись на розвитку американської «дочки» – нафтопереробної компанії Motiva Enterprises. Про це йдеться на сайті американської компанії.

Розвиток буде стосуватися не тільки поточних операцій, але і можливих нових проектів, сказано в повідомленні компанії.

СП Motiva було створено в 1998 році. Motiva стала 100%-ю дочірньою компанією Saudi Aramco 1 травня ц.р. після поділу 19-річного партнерства між Aramco і Royal Dutch Shell Plc.

Сукупна потужність Motiva становить 1,1 млн барелів нафти на добу (б/д). Компанія включає в себе кілька НПЗ, паливних терміналів, а також структури з реалізації продукції в США.

За умовами остаточної угоди Saudi Aramco отримала права на використання бренду Motiva, найбільший в США нафтопереробний завод в Порт-Артурі (штат Техас) з потужністю 603 тис. б/д, 24 термінали і ексклюзивні права на продаж товарів під маркою Shell в ряді штатів.

«За останні три роки Motiva домоглася значних успіхів у розвитку свого бізнесу», – заявив генеральний директор Motiva Ден Ромаско.

Motiva заявила в четвер про свої амбітні плани стати «найбезпечнішим і найбільш прибутковим бізнесом з нафтопереробки в США».

Saudi Aramco також розглядала можливість придбання щонайменше одного додаткового нафтопереробного заводу на узбережжі Мексиканської затоки і відвідувала виставлені на продаж нафтохімічні заводи, щоб розширити портфель Motiva.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло