Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
«Київський метрополітен» оголосив нову вартість проїзду

«Київський метрополітен» оголосив нову вартість проїзду

Разова поїздка коштуватиме 5 грн

«Київський метрополітен» оголосив нову вартість проїзду
Фото Анна Наконечна для mind.kiev.ua

Столична влада почала розгляд питання підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті. Зміна тарифу дасть змогу продовжити роботу підприємства у нинішньому режимі – метрополітен отримає можливість оплачувати комунальні послуги та заробітну плату колективу.

«Минулого року, вперше за 15 років, столичний метрополітен став прибутковим. Однак, через незалежні від нас фактори, а саме зростання тарифів на електроенергію в 4,6 рази та переведення підприємства у категорію промислових, ми знову отримали непосильні збитки», – цитує начальника КП «Київський метрополітен» Віктора Брагінського його прес-служба.

Серед причин очікуваного підвищення вартості проїзду вказується також і заробітна плата співробітників підземки, яку привели у відповідність з урядовим рішенням щодо мінімальної – у розмірі 3200 грн.

За розрахунками фахівців «Київського метрополітену», обґрунтований тариф на перевезення пасажира підземки наразі становить 6,64 грн, а планова собівартість – 5,68 грн.

Проте міська влада пропонує змінити вартість проїзду у метро поки що пропорційно до діючих тарифів – на гривню.

Отже, разова поїздка має коштувати 5 грн, при поповненні картки на 50 поїздок тариф становитиме 4,5 грн. А у проїзних він закладатиметься на рівні 3,87 грн.

Різницю до собівартості планується компенсувати з міського бюджету.

Окремо прес-служба «Київського метрополітену» наголошує, що зміна тарифу на проїзд у метро жодним чином не стосується невирішеної ситуації з компанією «Укррослізинг».

Станом на зараз рахунки підприємства, окрім соціальних виплат – заблоковані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті