«Укрзалізниця» й «Укренерго» витратили на ОРДЛО 836 млн грн

«Укрзалізниця» й «Укренерго» витратили на ОРДЛО 836 млн грн

Про це заявила народний депутат Вікторія Войцицька

Державні підприємства «Укренерго» і «Укрзалізниця» за минулий рік інвестували в свої підрозділи на окупованих територіях більше 800 млн грн.

Про це народний депутат Вікторія Войцицька написала у своєму матеріалі для ZN.UA

Нардеп окремо підкреслила, що «Укрзалізниця» не тільки забезпечує безкоштовне функціонування залізниці на окупованих територіях, але й постачає бойовикам вантажі, за допомогою яких вони вбивають українських бійців.

«Згідно з інформацією, наданою цими компаніями, «Укренерго» у 2016-му витратило 154,906 млн грн на свій підрозділ, діючий на непідконтрольній території, а «Укрзалізниця» – 681,238 млн грн», – йдеться у матеріалі.

Як зазначила Войцицька, «Укренерго» вирішило «не помічати» постанову Кабміну №263 від 7 травня 2015, якою уряд зобов’язав цю компанію фінансувати свій підрозділ в окупованих районах виключно за рахунок внесків від інших енергетичних компаній, що там працюють.

«НКРЕКП закладає у тариф «Укренерго» кошти в обсязі, необхідному для фінансування мереж тільки на підконтрольній території, але компанія витрачає кошти нецільовим чином – просто недофінансовує контрольовані райони і за їх рахунок забезпечує майже безкоштовну роботу магістральних електромереж в «молодих республіках»», – заявляє Войцицька.

Окремо у статті акцентується на тому, що «Укрзалізниця» забезпечує безкоштовне функціонування залізниці на окупованих територіях, а також постачає вантажі, за допомогою яких бойовики вбивають українських бійців.

«Про ешелони з боєприпасами, які заходять з боку РФ, не писав тільки ледачий – інфраструктуру для їх доставки до лінії фронту люб'язно оплачує український громадянин. Більше того, статистика перевезень, надана УЗ, свідчить, що тільки в 2016 р з нашого боку на НКТ зайшло понад 2 тис. вагонів лісу. Хто контролював, використовується ця деревина для шахт або ж для бліндажів, з яких стріляють по нашим солдатам?» – задається питанням депутат.

Нагадаємо, у березні президент підписав указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України від 15 березня про тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донецькій і Луганській областях. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло