«Укрзалізниця» сумнівається, чи доцільно погашати борги підсанкційному Промінвестбанку

«Укрзалізниця» сумнівається, чи доцільно погашати борги підсанкційному Промінвестбанку

Кредити від ПІБ були отримані у 2011-2012 роках, за часів президентства Віктора Януковича

«Укрзалізниця» заявляє про свою невпевненість у тому, що кошти, направлені на погашення кредитів у Промінвестбанку, який підпадає під санкції, не призведуть до фінансування тероризму та виведення капіталу до країни-агресора.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби УЗ.

За словами директора з економіки і фінансів «Укрзалізниці» Андрія Рязанцева, кредити від Промінвестбанку були отримані у 2011-2012 роках, за президентства Віктора Януковича.

Крім того, наголошують в «Укрзалізниці», власник ПІБу – Внєшекономбанк, один із найбільших російських держбанків. Головою спостережної ради цієї організації є прем'єр-міністр РФ, з 2011 по 2017 рік цю посаду по черзі обіймали Володимир Путін та Дмитро Мєдвєдєв.

«Внаслідок нападу на територію суверенної України та втрати контролю над її частиною ПАТ «Укрзалізниця» зазнала значних збитків та втрат майна, яке за сьогоднішньою індексованою вартістю могло б коштувати близько 100 млрд грн. Враховуючи, що між залізницями існувало активне перехресне фінансування, немає чіткого розуміння, чи не були вони використані для залізниці на окупованій зараз російським агресором території Донбасу та Криму», – цитує Андрія Рязанцева прес-служба УЗ.

Крім того, нагадують в «Укрзалізниці», незважаючи на завершення договорів, 15 березня 2017 року РНБО було прийнято рішення «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». При цьому Кабміну доручено разом із НБУ забезпечити реалізацію персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

У зв’язку із цим УЗ звернулася до Кабміну, Нацбанку та РНБО з проханням надати роз’яснення, чи підпадають під дію рішення РНБО проведення «Укрзалізницею» операцій з погашення зобов’язань за кредитними договорами, отриманими в банках із санкційного списку.

Кабмін доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін'юсту та Мінінфраструктури опрацювати звернення «Укрзалізниця».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті