Трамп офіційно оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди

Трамп офіційно оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди

«Я представляю громадян Піттсбурга, а не Парижа», - заявив президент

Трамп офіційно оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди
Фото Shutterstock

Трамп офіційно заявив, що виводить США із Паризької кліматичної угоди. Про це він сказав у четвер під час спеціального виступу у четвер у Рожевому саду на території Білого дому, передає Reuters.

«Ми виходимо», – сказав Трамп під час виступу, в якому він засудив «драконівські» фінансові та економічні тягарі Паризької угоди. Він сказав, що вихід з угоди – це «перезатвердження американського суверенітету».

Трамп сказав, що Сполучені Штати почнуть переговори, щоб або приєднатися до Паризької угоди, або укласти нову угоду на цілком нових умовах, які будуть «справедливими для США, їх бізнесу, працівників, людей і платників податків».

Відмежування США від однієї з найбільших проблем 21-го століття – глобального потепління – ставить цю країну в один ряд із Сирією та Нікарагуа. Це були єдині дві країни, які не приєдналися до Паризької угоди, пише видання.

Трамп заявив, що діє відповідно до своєї передвиборчої обіцянки «Америка – першочергово» ( «America First»), зазначивши: «Я був обраний, щоб представляти громадянин Піттсбурга, а не Парижа».

«Ми не хочемо, щоб інші країни з нас сміялися. І вони більше не будуть», – заявив Трамп.

Сполучені Штати стали однією зі 195 країн, які підписали в грудні 2015 року в Парижі кліматичну угоду, ключову роль у створенні цієї угоди зіграв тодішній президент Барак Обама.

Обома в своїй заяві висловив глибокий жаль з приводу дій Трампа.

«Країни, які залишаються в Паризькій угоді, отримають значно більше переваг завдяки створенню нових робочих місць у нових видах промисловості. Я вірю, що США мають бути лідером серед таких країн», – зазначив Обама.

«Але навіть якщо ця адміністрація приєднається до жменьки країн, які відкидають майбутнє, я впевнений, що наші держави, міста і підприємства активізуються і робитимуть ще більше, щоб захистити майбутні покоління на цій єдиній планеті, яка в нас є», – додав Обама.

Нагадаємо, у Трампа прийняли рішення почати розвідування родовищ і видобуток нафти на землях Аляски, в тому числі на території Арктичного національного заповідника, який зараз охороняється.

Ілон Маск оголосив, що перестане бути радником  Трампа, якщо той вирішить вивести США з Паризької кліматичної угоди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло