США спустили на воду 1/6 цьогорічного військового бюджету РФ (ВІДЕО)

США спустили на воду 1/6 цьогорічного військового бюджету РФ (ВІДЕО)

Авіаносець Gerald R. Ford передано на озброєння військово-морському флоту США

США спустили на воду 1/6 цьогорічного військового бюджету РФ (ВІДЕО)
фото US NAVY

ВМС США отримали новий авіаносець USS Gerald R. Ford. Як повідомляє Defense Update, це перша за останні вісім років церемонія передання авіаносця флоту.

Gerald R. Ford – перший корабель у своїй серії і перший побудований за новим проектом авіаносець з моменту передачі флоту USS Nimitz (CVN 68) в 1975 році. Це перший авіаносець, який приєднується до флоту з 2009 року, коли було передано USS George H. W. Bush (CVN 77)

Gerald R. Ford, названий на честь 38 президента США,  спустили на воду в листопаді 2013 року. Водотоннажність авіаносця складає близько 100 000 тонн при довжині 337 метрів і шириною 78 метрів. Осадка американського корабля становить близько 12 м. Gerald R. Ford може розвивати швидкість до 30 вузлів. До складу екіпажу корабля увійдуть 4660 моряків.

На даний момент Gerald R. Ford є найдорожчим кораблем в світі. Його вартість склала $13 млрд. Це, наприклад, десята частина всього ВВП України і шоста частина річного військового бюджету Росії.

Приймальні випробування Gerald R. Ford завершилися 26 травня поточного року і були визнані успішними. Військові фахівці перевірили маневреність, роботу всіх бортових систем, а також відповідність усіх характеристик корабля тим, щоб були обговорені в контракті на будівництво.

Згідно з чинним планом, церемонія прийняття авіаносця Gerald R. Ford на озброєння відбудеться влітку поточного року. Під час цієї церемонії корабель включать до складу бойового флоту. До того часу планується завантажити авіаносець провізією, питною водою, боєприпасами, пально-мастильними матеріалами, розмістити на ньому авіакрило і екіпаж.

Завдяки більшій палубі, здатності нести більше літаків, додатковим зброї і сховищам авіаційного палива, системі електромагнітного запуску літаків (електромагнітної катапульти) і електромеханічним аерофінішерам (допомагають гальмувати літакам, які приземляються – ред.), Ford зможе наростити темп підйому літаків на третину в порівнянні з кораблями класу Nimitz.

Саме судно буде готове до експлуатації лише в 2020 році після остаточного доведення до готовності всіх бойових та інженерних систем.

З 2015 року в США ведеться будівництво другого авіаносця класу Gerald R. Ford – «John Kennedy». У 2018 році планується закласти третій авіаносний корабель – «Enterprise». При будівництві останнього планується використовувати метал, отриманий при обробленні списаного раніше однойменного авіаносця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті