Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
МЕРТ затвердив перелік підприємств, закупівля агротехніки яких буде частково компенсуватися з держбюджету

МЕРТ затвердив перелік підприємств, закупівля агротехніки яких буде частково компенсуватися з держбюджету

До списку увійшли трактори і комбайни 40 вітчизняних виробників

МЕРТ затвердив перелік підприємств, закупівля агротехніки яких буде частково компенсуватися з держбюджету
Фото: pixabay.com

Міністерство економічного розвитку і торгівлі затвердило перелік із 40 вітчизняних підприємств, закупівля агротехніки яких буде частково компенсуватися з держбюджету, і включив у нього комбайни Херсонського машзаводу й трактори від ХТЗ, ЮМЗ та інших виробників.

Згідно з оприлюдненим на сайті МЕРТ повідомленням, 31 травня на засіданні комісії затверджено перелік, в якому вказані підприємства, види та вартість техніки.

Зокрема, до переліку підприємств, вартість техніки яких буде компенсуватися, увійшли: Харківський тракторний завод, ДП «Южмаш» ім. Макарова», Хорольський механічний завод, завод «Фрегат», Лозівський ковальсько-механічний завод,Карлівський та Херсонський машинобудівні заводи, підприємства «Бердянські жниварки» і «Ельворті».

Як повідомлялося, аграрії, починаючи з 2017 року, будуть отримувати через банки часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки в розмірі 20% її вартості за умови, що рівень локалізації виробництва цієї техніки в Україні перевищує 35%.

У бюджеті на 2017 рік на зазначену програму передбачено близько 550 млн грн.

Зазначимо, 1 червня Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про збільшення тарифних квот на мед, кукурудзу, ячмінь, овес, крупи і оброблене зерно, а також виноградний сік з України. 

Взагалі, локомотивом української економіки є саме аграрний сектор – він забезпечує 42% експортної виручки, 17% робочих місць і 12% ВВП країни. Не менш вражаючими цифрами Україна може похвалитися і на міжнародній арені: урожай пшениці минулого року склав 26 млн тонн (8-ме місце в світі), експорт соняшникової олії – 56,4% світового ринку, а ячменю – 18,5%. Ще за дев'ятьма іншими статтями аграрного експорту Україна увійшла в десятку найбільших експортерів світу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті