Барак Обама: «США відмовляються від майбутнього»

Барак Обама: «США відмовляються від майбутнього»

Країни-учасники Паризької угоди з клімату отримають більше економічних переваг

Барак Обама: «США відмовляються від майбутнього»
фото Shutterstock

Дональд Трамп і Барак Обама дотримуються кардинально протилежних позицій щодо Паризької угоди. Рішення нинішнього президента США вийти з договору викликало невдоволення багатьох світових лідерів, але не стало для них сюрпризом.

Ще під час передвиборної кампанії Трамп заявляв, що цей документ невигідний для економіки Сполучених Штатів. На сайті Білого дому зазначається, що американський лідер хотів би домогтися розробки нової угоди, яка «була б заснована на вигідніших для США умовах».

Водночас канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністр Італії Паоло Джентілоні відзначили в спільній заяві, що переглянути Паризьку угоду неможливо, повідомляє The Time.

Пізніше в телефонній розмові з главами Німеччини, Канади, Німеччини та Франції Трамп висловив упевненість, що під його керівництвом США стануть найбільш екологічно чистою країною.

Колишній американський лідер – Барак Обама – цього оптимізму не поділяє. Напередодні він зазначив, що держави, які залишаються учасниками угоди, будуть отримувати вигоди з неї, створюючи нові робочі місця і підприємства. Він заявив, що рішення Трампа означає для США відмову від майбутнього, передає видання The Independent.

Обама також зазначив, що «лідерство США стало можливим завдяки приватним інноваціям і державним інвестиціям, які були спрямовані в галузі, що розвиваються, такі як сонячна та вітрова енергетика». У цих галузях, за словами колишнього американського президента, в останні роки було створено велику кількість нових високооплачуваних робочих місць.

Півтора роки тому під час конференції в Парижі Обама зазначив: «США не тільки визнають свою роль у виникненні цієї проблеми, а й беруть на себе зобов'язання щодо її вирішення».

Нагадаємо, експерти проаналізували аргументи Трампа щодо виведення США з кліматичної угоди і виявили, що вони не відповідають дійсності і є маніпулятивними.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло