Tesla припиняє співпрацю з Toyota щодо випуску електрокарів

Tesla припиняє співпрацю з Toyota щодо випуску електрокарів

Toyota збирається виробляти електромобілі самостійно і великими темпами

Tesla припиняє співпрацю з Toyota щодо випуску електрокарів
Toyota RAV4 EV
фото Toyota Motor Corp.

Компанія Toyota Motor Corp., японський автовиробник, припинила своє ділове і капітальне партнерство з Tesla Motors Inc., продавши всю свою частку в американському виробнику електромобілів США, пише портал Nikkei.

Рішення Toyota означає, що найбільший автовиробник Японії не бачить необхідності в об'єднанні з Tesla у розвитку електромобілів, оскільки він нарощує зусилля по їх розробці самостійно, повідомляють джерела.

У травні 2010 році Toyota і Tesla оголосили про альянс. Toyota придбала 3,15% акцій Tesla на 4,5 млрд ієн ($ 40,5 млн) для спільної розробки електромобілів. (У той же час японський автовиробник викупив за $42 млн частину спільного підприємства з General Motors, збираючись оновити старий завод і використати його для виробництва електрокарів).

Відтоді Toyota виготовила спортивний електромобіль RAV4 EV з батареями виробництва Tesla, однак японська компанія не запустила їх у масове виробництво.

Tesla припиняє співпрацю з Toyota щодо випуску електрокарів
RAV4 EV
фото Toyota Motor Corp.

Toyota продала частину своєї участі в Tesla в жовтні 2014 року, а до кінця 2016 продала й решту. Представник Toyota прокоментував цей крок як «частину регулярного перегляду бізнес-альянсів».

Серед автомобілів майбутнього покоління Toyota вважається лідером у розробці автомобілів на паливних елементах і гібридних транспортних засобів, в той час як, за деякими даними, компанія відстає від конкуруючих автовиробників в сфері електромобілів.

Враховуючи те, що галузь електрокарів активно розвивається в США, Індії та Китаї, японці збираються прискоритися у виробництві електрокарів.

Зокрема, Toyota оголосила в листопаді минулого року про запуск нового підрозділу зі зміцнення і розвитку виробництва електромобілів.

Нагадаємо, експерти Toyota Motor Corp прогнозують, що операційний прибуток від продажів у США в нинішньому році знизиться на п’яту частину.

Як повідомлялося, Toyota продаватиме Китаю найекологічніший у світі автомобіль. Електродвигун машини замість вихлопів виділяє воду.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло