Кіберполіція буде перевіряти провайдерів, які не блокують російські сайти

Кіберполіція буде перевіряти провайдерів, які не блокують російські сайти

Будь-який користувач може написати в поліцію скаргу на свого провайдера

Кіберполіція буде перевіряти провайдерів, які не блокують російські сайти
фото https://defensesystems.com

Департамент Кіберполіції пропонує користувачам скаржитися на провайдерів, які не блокують доступ до російських соцмереж.

Про це пише видання ain.ua.

Нацполіція в особі Департаменту кіберполіції в межах визначених повноважень вживатиме заходів з метою сприяння виконанню указу Президента України (про блокування російських сайтів – ред.).

Під заходами в даному випадку мається на увазі допомога в перевірках телеком-регулятору НКРЗ. Комісія може проводити позапланові перевірки провайдерів на основі скарги на них з боку фізосіб, що передбачено законом «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

«Департамент, в разі наявності правових підстав, може брати участь в проведенні вищезазначених перевірок», – коментують у кіберполіції.

Крім цього, департамент постійно веде «роз'яснювальні роботи» щодо виконання указу президента.

Так, в п'ятницю, 2 червня, на сайті департаменту Кіберполіції з'явилася новина з описом способів блокування російських соцмереж для провайдерів. У кіберполіції пропонують блокувати доступ трьома шляхами:

за IP;

за DNS;

за посиланням.

«У кожному конкретному випадку виявлення порушення указу [президента №133/2017] департамент буде вживати заходів, спрямованих на документування фактів порушення законодавства та подальшого притягнення винних до відповідальності», – підсумували в кіберполіції.

Нагадаємо, Кіберполіція застерігає від використання спеціалізованих браузерів, які нібито надають доступ до заблокованих сайтів, а між тим отримують повний доступ до операційної системи та персональних даних користувача. Таким чином вони можуть використати ці дані в протиправних цілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло