Google успішно випробував літаючу вітряну електростанцію (ВІДЕО)

Google успішно випробував літаючу вітряну електростанцію (ВІДЕО)

Генератор підніматиметься вгору до потоків вітру, збільшуючи ефективність роботи

Google успішно випробував літаючу вітряну електростанцію (ВІДЕО)
фото ©Makani Power

Один із підрозділів Google – компанія Makani Power – провела випробування перспективного вітрогенератора, який має вигляд планера.

Всі наземні вітряні електростанції безпосередньо залежать від швидкості вітру – електроенергію вони генерують тільки про достатній швидкості вітру. А от у безвітряну погоду турбіни простоюють без діла.

Makani Power конструктивно підійшла до вирішення проблеми і розробила вітрогенератор, який буде літати на висотах, де практично постійно присутній вітер, і виробляти електрику. Про випробування винаходу пише видання Aviation Week.

Конструкція буде підніматися на висоту до 305 метрів з порівняно стабільною швидкістю вітру і з'єднуватися з землею спеціальним тросом. Всього при розмаху крила 25,9 м апарат оснастять 8 генераторами, які будуть підключені до восьми 2,3-метрових пропелерів. Після підйому на задану висоту він буде кружляти над точкою прив'язки.

В рамках випробувань, які провела компанія, використовувався прототип вітрогенератора потужністю 600 кіловат (при тому, що для забезпечення електрикою невеликого приватного будинку вважається достатнім 1 кіловат).

Над ідеєю прив'язних безпілотних вітрогенераторів працюють і інші компанії. Аналогічним проектом займається нідерландська Ampyx Power. Згідно з планом, електростанції матимуть вигляд платформ, до яких за допомогою висувного троса будуть приєднуватися безпілотники. Зі зростанням швидкості вітру літальні апарати будуть підніматися в повітря, набираючи висоту в міру посилення повітряних потоків. Потім вони будуть описувати вісімку або облітати точку прив'язки по колу, знижуючись і знову піднімаючись за рахунок натягування троса. Прототип системи потужністю 250 кіловат компанія має намір представити в 2018 році.

Makani Power була заснована в 2006 році, в травні 2013 року її придбала Google, яка включила організацію до складу дослідницького підрозділу Google X.

Нагадаємо, вітряні турбіни Vestas б’ють рекорди з продажів. Прибутки компанії зросли в чотири рази.

Також повідомлялося, що в компанії Siemens AG працюють над тим, щоб зробити турбіни більшими й потужнішими майже вдвічі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло