Президент схвалив введення зобов'язання телеканалам транслювати 75% ефіру українською мовою

Президент схвалив введення зобов'язання телеканалам транслювати 75% ефіру українською мовою

Порошенко підписав закон щодо частки державної мови у засобах масової інформації

Президент схвалив введення зобов'язання телеканалам транслювати 75% ефіру українською мовою
Фото: прес-служба президента

Петро Порошенко схвалив введення зобов'язання загальнонаціональним телеканалам транслювати 75% ефіру українською мовою.

Згідно з повідомленням президентської прес-служби, Порошенко під час зустрічі з журналістами з нагоди їхнього професійного свята наголосив, що підписав закон щодо частки державної мови у засобах масової інформації та подякував представникам ЗМІ за пропозиції про запровадження квот і повернення української мови в українські медіа. 

«Тут пальму першості готовий віддати вам. Це ваша ініціатива і ваші пропозиції, які я тільки підтримав. Народні депутати блискуче спрацювали і я мав велике задоволення та високу честь підписати [закон]», – сказав президент.

Про це Порошенко також повідомив і у своєму мікроблозі на Twitter.

«Спасибі представникам ЗМІ за пропозиції про введення квот і повернення української мови в українські медіа. Підписав відповідний закон», – написав Порошенко.

Президент підкреслив: цим рішенням українська мова з-поміж інших мов стала захищеною в Україні.

«Ніхто не проти, щоб з екранів [телебачення] лунали інші мови, але неприпустимо, щоб частка української мови на будь-якому українському каналі складала 15, 20, 25%», – впевнений він.

Зазначимо, згідно з прийнятим 23 травня законопроектом, у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій, які здійснюють ефірне або багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, передачі, фільми та новини, виконані державною мовою, мають становити не менше 75% загальної тривалості передачі і фільмів в кожному з проміжків часу між 7:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00.

Згодом у парламенті було зареєстровано два проекти постанови №5313-П і №5313-П1 авторства народних депутатів з фракції «Опозиційний блок» Юрія Павленко, Михайла Папієва і позафракційного Якова Безбаха про скасування закону про квоти, який встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75% від загального обсягу.

Спікер поставив їх на голосування, і вони не знайшли підтримки сесійної зали. Таким чином, закон про квоти не був скасований парламентом, отже спікер його підписав.

Загалом 25 травня нардепи не підтримали проекти постанов про скасування раніше прийнятих Верховною Радою трьох скандальних законів – про заборону в Україні георгіївської стрічки, скасування «закону Савченко» і закону про мовні квоти на українському телебаченні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло