В США хочуть ввести нові санкції проти Росії

В США хочуть ввести нові санкції проти Росії

Вже наявні санкції пропонується перетворити на закон, щоб їх важче було скасувати

В США хочуть ввести нові санкції проти Росії
Сенатори Джон Маккейн, Чак Шумер та Ліндсі Грем
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

В Сенаті США активно просувають нові санкції проти Росії через її втручання у вибори в США. Зокрема Сенат має намір цього тижня проголосувати за нові заходи впливу на Росію, повідомляє газета Politico. Їх розглянуть після голосування щодо нових санкцій проти Ірану, можливо, в той же день.

Підтримка для санкцій є серед обох партій Сенату – і демократів, і республіканців. Сенатори, які найактивніше просувають це питання, – лідер парламентської меншості Чак Шумер (D-N.Y.), Джон Маккейн і Ліндсі Грем.

Мета пропозицій – оформити санкції у вигляді закону, щоб президент США Дональд Трамп не зміг їх скасувати. 22 сенатори на даний момент підтримують такі заходи.

Сенатори намагалися зробити це ще на початку травня, але тоді голова сенатського комітету з міжнародних відносин  Боб Коркер вирішив відкласти розгляд нових санкцій до появи підсумків розслідування про втручання Росії у вибори в США.

«Ми або зробимо це під час голосування щодо іранських санкцій, або голова Боб Коркер зобов'язується перед нами присвятити Росії окремий день», – заявив сенатор-республіканець від Південної Кароліни Ліндсі Грем. За його словами, він би краще обрав окреме голосування з приводу того, як «покарати» Росію.

Нагадаємо, наприкінці березня 2016-го Білий дім вивчав можливість того, щоб зняти санкції з російської нафтової галузі.

Тим часом Трамп дав доручення держсекретарю «покращити» відносини з Росією. Тіллерсон стабілізуватиме двосторонні відносини в тих галузях, де це можливо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті