Шотландія отримала в травні 95% електроенергії від вітряних турбін

Шотландія отримала в травні 95% електроенергії від вітряних турбін

План Паризької кліматичної угоди зменшити викиди в Шотландії вже перевиконали

Шотландія отримала в травні 95% електроенергії від вітряних турбін
Фото Shutterstock

У травні вітряні турбіни Шотландії виробили 863 495 МВт/год електроенергії – це приблизно на 20% більше, ніж в тому ж місяці минулого року.

Шотландське відділення WWF проаналізувало дані про обсяг вироблення відновлюваної енергії, зібрані організацією WeatherEnergy. Згідно з результатами дослідження, в травні вітряна енергія забезпечила в середньому 95% потреб всіх шотландських домоволодінь в електриці і близько 46% всіх потреб країни, включаючи бізнес, виробництво і державний сектор, повідомляє BBC.

При цьому протягом 11 днів травня енергія, отримана за допомогою вітрогенераторів, покривала 100% і більше потреб домогосподарств в електроенергії, а 15 травня енергія вітру змогла забезпечити близько 190% потреб будинків і не менше 99% всього попиту на електроенергію в країні.

«Незважаючи на розчарування від заяви Дональда Трампа про те, що США виходять з Паризької угоди по клімату, світову енергетичну революцію вже не зупинити, і вона триває тут, в Шотландії», – каже в.о. директора WWF Шотландії Сем Гарднер.

У лютому і березні вітряні турбіни Шотландії виробили ще більше енергії – 1 331 420 і 1 240 095 МВт-год, відповідно. Цей обсяг забезпечив потреби шотландських домогосподарств в електроенергії в березні на 136%, а в лютому – на 162%.

За рахунок таких успіхів у вітряній енергетиці Шотландія вже перевиконала план зі зниження рівня викидів вуглекислого газу. Регіон мав скоротити викиди на 42% до 2032 року, але вже досяг цієї мети. Тепер місцевий уряд поставив перед собою нове завдання на цей термін – знизити викиди парникових газів не менше ніж на 66%.

Нагадаємо, Google успішно випробував літаючу вітряну електростанцію. Генератор підніматиметься вгору до потоків вітру, збільшуючи ефективність роботи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті