НБУ виявив в банківській системі надлишкову ліквідність на $4 млрд

НБУ виявив в банківській системі надлишкову ліквідність на $4 млрд

В той же час активного кредитування на ринку немає

Банківська система України володіє надлишковою ліквідністю в розмірі близько $4 млрд. Про це повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій у ході наради Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності.

«На сьогодні надлишкова ліквідність банківської системи становить близько $4 млрд, але ми не бачимо активного кредитування», – сказав Чурій.

За його словами, твердження про перешкоджання розвитку кредитування високих ставок за депозитними сертифікатами НБУ, що привертає банкірів вкладати в них кошти, не має підстав.

«В депозитних сертифікатах розміщено близько 60 млрд грн, але активи банківської системи перевищують 1 трлн грн, тобто частка сертифікатів не така значна», – пояснив Чурій.

Він підкреслив, що відсутність кредитування викликана не високими ставками НБУ, а іншими проблемами, включно з низьким захистом прав кредиторів, проблемою правової та судової систем.

За оцінками Національного банку України, банківська система сьогодні готова до повномасштабного відновлення кредитування, проте, за результатами діагностики найбільших банків, рівень проблемних кредитів становить близько 50%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло