Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
У Китаї запустили електропотяг, який їздить без рейок (ВІДЕО)

У Китаї запустили електропотяг, який їздить без рейок (ВІДЕО)

Датчики направляють потяг по намальованих на асфальті позначках

У Китаї запустили електропотяг, який їздить без рейок (ВІДЕО)
фото VCG

Дослідницький інститут залізничної компанії CRRC запустив перший безрейковий електропоїзд у китайській провінції Хунань. Транспортний засіб самостійно прокладає маршрут за допомогою вбудованих датчиків і легко маневрує на трасі. Будівництво першої гілки для безрейкових поїздів заплановано на 2018 рік, передає ChinaDaily.

«Розумний автобус», як його ще називають, обладнано гумовими шинами, тому ART може рухатися по будь-якій дорозі загального користування.

Однак на відміну від звичайного автобуса, китайський транспорт обладнаний датчиками, які зчитують зображення перед ним і рухаються по намальованій лінії.

Іншими словами, рейки для такого транспорту просто намальовані на асфальті, а сенсори розпізнають їх, задаючи маршрут. Стандартна довжина поїзда з трьох вагонів – більше 30 метрів, поїзд розрахований на 300 пасажирів.

Цей транспорт ще й екологічний – працює на електротязі і може на одній зарядці проїхати 40 км при максимальній швидкості 70 км/год. Дослідники з CRRC відзначають, що за місткістю і маневреністю ART перевершує звичайний автобус, тому систему планують використовувати для підвищення ефективності громадського транспорту в великих містах.

Для маленьких міст електропоїзд також буде доречним, тому що спорудження всієї системи для його запуску обійдеться в рази дешевше, ніж будівництво метро чи трамвайної колії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті