Перший пішов: Рябошапка подав у відставку з НАЗК

Перший пішов: Рябошапка подав у відставку з НАЗК

Він закликає парламентарів якнайшвидше підтримати законопроект про «перезавантаження» НАЗК

Член НАЗК Руслан Рябошапка повідомив, що подав сьогодні, 9 червня, до Кабінету міністрів заяву про відставку.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні подав до Кабінету Міністрів України заяву про відставку з посади члена Агентства. Ситуація довкола роботи Національного агентства вимагає негайного вирішення, адже зволікання з цим дискредитує не лише ідею ефективного органу із запобігання корупції, але і посилює зневіру наших співвітчизників у можливість досягти відчутних результатів у подоланні корупції», – написав Руслан Рябошапка.

На його переконання, НАЗК – потужний і потенційно надзвичайно ефективний елемент антикорупційної інфраструктури в Україні, однак цей інструмент не використовується за призначенням.

«Закликаю народних депутатів України якнайшвидше підтримати законопроект про «перезавантаження» НАЗК у першому читанні і в цілому, як закон. Незважаючи на відставку, готовий будь-яким чином і надалі допомагати у відновленні ефективної роботи Національного агентства з питань запобігання корупції», – резюмував Рябошапка.

Зазначимо, наприкінці березня розгорівся скандал – прем'єр-міністр Володимир Гройсман порадив усім членам Національного агентства з питань запобігання корупції написати заяви про відставку через проблеми з роботою реєстру електронних декларацій.

«Я вам раджу сьогодні всім зібратися і написати заяви про відставку», – заявить прем'єр на засіданні уряду 29 березня. 

23 березня парламент не підтримав скасування закону «Про протидію корупції». Таким чином Верховна Рада зобов'язала співробітників недержавних антикорупційних організацій подавати е-декларації. І 27 березня президент Петро Порошенко підписав відповідні зміни до вказаного закону.

А 28 березня Руслан Рябошапка, заступник міністра юстиції та одночасно один із членів НАЗК, повідомив, що USAID припинив співпрацю з НАЗК через правки до закону про електронне декларування.

У відповідь на його заяву Наталя Корчак, голова НАЗК, наступного дня, 29 березня, через Facebook спростувала цю інформацію.

«Щодо співпраці USAID з НАЗК. Спростовую інформацію в частині повного припинення співпраці. Співпраця продовжується в частині політичних партій, і заплановані проекти будуть реалізовані. Ми не розриваємо стосунків», – наголосила Корчак.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло