Google випробовує систему регулювання руху безпілотників
Завдяки розробці дрони зможуть рухатися в одному повітряному просторі, не стикаючись один з одним

Проект Project Wing, присвячений розробці технологій для комерційних безпілотників, провів успішне випробування системи стеження за повітряним рухом дронів.
Як повідомляє BBC з посиланням на керівника Project Wing Джеймса Берджесса, проект взяв участь в ряді національних випробувань, організованих NASA і Федеральним управлінням цивільної авіації США.
Метою цих випробувань було дослідження того, як керувати все більшою кількістю безпілотних авіаційних систем у повітряному просторі. Project Wing продемонстрував на них свою систему управління повітряним трафіком.
Випробування полягало в тому, що три безпілотники Project Wing, які керувалися лише одним оператором, виконували завдання одночасно і на тій же території, що і два дрони компанії Intel і дрон Virginia Tech Mid-Atlantic Aviation Partnership.

За сценарієм тестів, перші доставляли посилки, а інші брали участь у пошуково-рятувальній операції в єдиному повітряному просторі. В рамках випробувань диспетчерська система змінювала траєкторії польоту і розподіляла для дронів пріоритет.
Система показала, що може успішно бути «диспетчером» для кількох безпілотників різного виду і підбирати для них безпечні маршрути, уникаючи зіткнення, чого раніше вдавалося досягти лише вручну керуючи кожним дроном.
«Це важливий крок, який відкриває нам двері в майбутнє, де безліч безпілотників можуть ділити один і той же повітряний простір. Це дозволить одному оператору – людині або організації – управляти багатьма дронами одночасно», – підсумував Берджесс.
Система працює на основі даних, які надходять із сервісів Google – Earth, Maps і Street View. Оцінюючи розташування безпілотника, отриманого з допомогою сервісів, система в режимі реального часу розраховує оптимальні траєкторії польоту.
Як повідомлялося, мережа Walmart буде доставляти товари за допомогою дронів, базуючись на технології блокчейну.
Між тим китайський уряд постановив, що всі дрони-безпілотники повинні бути офіційно зареєстровані – не лише через економічні причини, а й політичні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].