В ЄС притягнуть до відповідальності країни, які відмовилися приймати біженців

В ЄС притягнуть до відповідальності країни, які відмовилися приймати біженців

Щодо Угорщини, Польщі та Чехії буде розпочато судовий процес

Єврокомісія планує почати розслідування проти трьох країн Східної Європи, які відмовилися виконувати квоти з прийому біженців.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на трьох дипломатів та високопосадовців Євросоюзу.

Відзначається, що Єврокомісія у вівторок, 13 червня, на засіданні прийме рішення направити Угорщини, Польщі, а також Чехії письмові повідомлення про початок юридичного процесу у зв'язку з порушенням угод ЄС. Ці країни, незважаючи на дані раніше зобов’язання, відмовились приймати біженців, що прибувають до Греції та Італії.

Зазначено, що такі повідомлення є першим кроком при розгляді процедур порушень, які Єврокомісія може почати щодо держав-членів ЄС за невиконання своїх юридичних зобов'язань.

Очікується, що ініційоване Євросоюзом розслідування загострить тему біженців та політичну суперечку між різними країнами та керівними органами ЄС.

Виступаючи в парламенті Угорщини в понеділок, прем'єр-міністр Віктор Орбан сказав: «Ми не будемо піддаватися на шантаж з боку Брюсселя, і ми відкидаємо примусові квоти на переселенців».

Раніше Жан-Клод Юнкер, глава Єврокомісії в інтервю німецькому тижневику Der Spiegel зазначив:

«Ті, хто не беруть участі (в прийомі біженців – ред.), повинні розуміти, що вони будуть стикатися з юридичними процедурами щодо правопорушення».

За інформацією TVP, найвірогідніше Єврокомісія запропонує розпочати так звану «процедуру замороження» проти Польщі та двох інших країн. Це означає, що для країн буде встановлено дедлайн, до завершення якого вони повинні будуть прийняти мігрантів. Якщо цього не трапиться, Єврокомісія звернеться до Суду Європейського союзу зі штаб-квартирою у Люксембурзі.

Як повідомлялося, Чехія офіційно офіційно виступила проти рішення Брюсселя про справедливий розподіл біженців в рамках Євросоюзу. Країна не хоче приймати виділених на неї близько 2700 біженців.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло