Суд відмовив Мін'юсту України у стягненні $3 млн дивідендів «Газпрому»

Суд відмовив Мін'юсту України у стягненні $3 млн дивідендів «Газпрому»

Причина - перелік акціонерів «Газтранзиту», які мають право на дивіденди, не визначений

Суд відмовив Мін'юсту України у стягненні $3 млн дивідендів «Газпрому»
фото Shutterstock

Господарський суд Києва відмовив державній виконавчій службі міністерства юстиції України у стягненні дивідендів «Газпрому» в компанії «Газтранзит» за 2016 рік ($3,22 млн за поточним курсом) у рахунок часткового погашення накладеного раніше штрафу. Про це сказано в постанові суду, опублікованій в Єдиному реєстрі судових рішень країни, на яку посилається ТАСС.

«Суд дійшов висновку, що заява задоволенню не підлягає, оскільки станом на 31 травня 2017 року перелік акціонерів «Газтранзиту», які мають право на отримання дивідендів, не визначений», – сказано в документі.

У лютому 2016 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) прийняв рішення накласти на «Газпром» штраф у 85,9 млрд гривень (близько $3,2 млрд) через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Згодом АМКУ нарахував 100%-ву пеню на 85,9 млрд гривень штрафу ПАТ «Газпром». У свою чергу російська компанія подала скарги до судів різних інстанцій з проханням скасувати рішення антимонопольного відомства.

Вищий господарський суд України від 16 травня відмовив «Газпрому» в задоволенні касаційної скарги стосовно штрафу АМКУ. Компанія має три місяці, щоб оскаржити рішення цього суду у Верховному суді.

Антимонопольний комітет України від 11 квітня звернувся до департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту України з проханням вжити заходів для стягнення штрафу і пені на підставі прийнятих раніше рішень судів, в тому числі шляхом арешту активів і заборони на їх відчуження. У заяві зазначалося, що «Газпром» є співзасновником компанії «Газтранзит».

Раніше в АМКУ заявляли, що виконавча служба відкрила справу і дала добро на арешт активів російської компанії на території України.

Дивіденди. 28 квітня загальні збори акціонерів «Газтранзиту» вирішили направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209,066 млн гривень ($8 млн) на виплату дивідендів. «Газпрому» належить 40,2174% акцій компанії, тому російській стороні має бути виплачено близько $3,22 млн, пише видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло