Майже дві сотні конгресменів подали до суду на Трампа

Майже дві сотні конгресменів подали до суду на Трампа

Президента звинувачують в отриманні неправомірної вигоди від урядів іноземних держав

Майже дві сотні конгресменів подали до суду на Трампа
фото Shutterstock

Понад 190 конгресменів-демократів подали до суду на президента США Дональда Трампа в в середу, заявивши, що він без згоди Конгресу, в порушенні Конституції США приймав кошти від іноземних держав для свого бізнесу.

Про це повідомляє Reuters.

В заяві конгресменів сказано, що Трамп не шукав схвалення Конгресу, як того вимагає Конституція, для жодного з платежів, які він отримав на сотні своїх підприємств від інших держав, відколи став президентом США в січні.

Демократи стверджують, що після вступу на посаду президента Трамп зберіг у власності свої компанії, передавши їх під управління трастового фонду на чолі з його синами. Таким чином, він продовжує отримувати виплати від урядів інших держав, при цьому не чекаючи згоди Конгресу.

В Білому домі прокоментували, що бізнес-інтереси Трампа не порушують Конституцію. Компанія Trump Organization заявила, що віддає в казну США прибуток від клієнтів, які представляють закордонні уряди, але не розголошуватиме, хто ці клієнти.

«Оскільки президент відмовився ознайомити нас із цими коштами, надати інформацію про виплати та надходження, які він отримує, тому ми не можемо виконувати свою роботу. Ми не можемо схвалити те, чого не знаємо», – цитує видання сенатора Річарда Блументаля, який входить до групи конгресменів, що подали позов.

Конгресмени наголошують, що Трамп не оприлюднив свою податкову декларацію, тому немає змоги оцінити масштаб платежів, які компанії Трампа отримують від іноземних урядів.

30 сенаторів США та 166 представників нижньої палати виступили позивачами. Це найбільша кількість законодавців, які коли-небудь подавали в суд на президента США.

«У президента Трампа є конфлікти інтересів щонайменше в 25 країнах і, схоже, він використовує своє президентство для максимізації свого прибутку», – заявив один з позивачів.

За даними The Washington Post, ідеться про мільйони доларів США, які компанії Трампа отримали після початку його каденції на посаді президента.

Нагадаємо, раніше судовий позов проти Трампа подали генеральні прокурори округа Колумбія та штату Меріленд, стверджуючи, що він приймав мільйонні платежі та грошові прибутки від закордонних урядів після приходу до Білого дому.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло