Суд повторно заарештував акції «Укртелекому» Ахметова за позовом Укрексімбанку

Суд повторно заарештував акції «Укртелекому» Ахметова за позовом Укрексімбанку

За станом на 1 квітня 2017 наявні у «ЕСУ» у справі грошові кошти становили 114 000 грн

Госпсуд Києва 2 червня повторно заарештував 92,8% акцій телекомунікаційної компанії «Укртелеком» за позовом Державного експортно-імпортного банку, який намагається стягнути 2,8 млрд грн.

Про це повідомляють Українські новини.

У квітня 2013 року Укрексімбанк купив облігації компанії «ЕСУ» номіналом 2,24 млрд грн.

В середині березня 2017 «ЕСУ» мала погасити облігації, однак цього не зробила.

Розміщення облігацій в 2011 році сприяло «ЕСУ» в приватизації 92,8% акцій «Укртелекому».

5 травня Госпсуд Києва відкрив провадження за позовом Укрексімбанку до компанії «ЕСУ» про стягнення боргу 2,8 млрд грн, який складається з заборгованості за номінальною вартістю облігацій в розмірі 2,24 млрд грн, простроченої заборгованості по відсотковому доходу в 354 000 грн, а також 119 200 грн пені, 92 400 грн втрат від інфляції та 24 900 грн (3% річних).

В якості забезпечення позову позивач вимагає накладення арешту на 17 376 189 488 штук простих іменних акцій «Укртелекому», права на які враховуються на рахунку в цінних паперах «ЕСУ», відкритому в депозитарній установі – Укрексімбанку.

В матеріалах справи також є квартальна фінзвітність «ЕСУ», згідно з якою компанія не отримує ніяких доходів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), при цьому має довгострокову позику від нерезидента у розмірі 2,9 млрд грн, поточну кредиторську заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в 7,1 млрд грн.

Наявні у «ЕСУ» у справі грошові кошти за станом на 1 квітня 2017 становили 114 000 грн.

Таким чином, є підтвердження доводів Укрексімбанку про те, що фінансовий стан «ЕСУ» не дозволить повністю виконати рішення у даній справі в разі задоволення позову.

2 червня суд прийшов до висновку про необхідність арешту акцій 92,8% «Укртелекому».

У квітні Печерський районний суд Києва заарештував акції компаній «Укртелеком» і «ТриМоб» за позовом Генеральної прокуратури.

У травні суд дозволив Генеральній прокуратурі почати заочне розслідування проти колишнього Президента Віктора Януковича у справі про розтрату 220 млн грн при створенні виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення телекомунікаційної компанії «Укртелеком».

«ЕСУ» володіє 92,79% акцій «Укртелекому».

У 2013 році компанію придбав холдинг «СКМ» українського бізнесмена Ріната Ахметова.

Нагадаємо, що генеральний прокурор Юрій Луценко повідомляв, що «Укртелеком» був приватизований кіпрською компанією фактично безкоштовно. Фонд держмайна подав позов про розірвання договору купівлі-продажу «Укртелекому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло