СБУ заблокувала роботу страхових компаній «Саламандра-Україна» і «ДІМ Страхування»
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

СБУ заблокувала роботу страхових компаній «Саламандра-Україна» і «ДІМ Страхування»

Винесено рішення Нацкомфінпослуг про скасування страховим компаніям ліцензій і накладення адміністративних штрафів

14 червня 2017 року Служба безпеки України здійснила обшуки у приміщеннях страхових компаній «Саламандра-Україна», «ДІМ Страхування»,  асістанської компанії «Фінанс-Лайн», громадської спілки «Український страховий омбудсмен». Всі компанії належать до фінансового холдингу Юрія Явтушенка.

Про це повідомляє прес-служба компанії «Саламандра-Україна».

Підставою для обшуку, згідно з текстом повідомлення, стало рішення слідчого судді Дарницького району по кримінальній справі, порушеній Київської міською прокуратурою №2 у травні 2016 року, у якій Юрія Явтушенка підозрюють у незаконних фінансових операціях.

«Протягом останнього року ми неодноразово повідомляли правоохоронні органи про готовність співпрацювати та надати всі необхідні для слідства документи. Але відповідей на наші звернення не отримували. Держрегулятор Нафцкомфінпослуг своєю нещодавньою перевіркою підтвердив, що наша діяльність є законною та прозорою, із надійними активами (70% у валюті, решта гривні та у нерухомості). У рейтингах страхових компаній ми є лідерами із швидкості страхових виплат по ОСЦПВ», – заявив акціонер СК «Саламандра-Україна» Юрій Явтушенко.

У повідомленні говориться, що представники СБУ здійснювали психологічний тиск на працівників компанії та намагались не допустити адвокатів до місця здійснення слідчих дій, що є порушенням права на захист та отримання правової допомоги.

Слідчі СБУ вилучили комп’ютерну техніку та документи для блокування роботи компаній, однак страхові компанії продовжують виконувати свої фінансові зобов’язання перед клієнтами та партнерами у повному обсязі, підкреслюється у прес-релізі.

У свою чергу, Служба безпеки України заявила про припинення масштабних фінансових махінацій з фіктивним страхуванням бізнес-активів олігарха, близького до Януковича, проілюструвавши свій прес-реліз у четвер бланками страхових компаній «Будинок страхування» і «Саламандра-Україна».

«Оперативники СБУ під процесуальним керівництвом прокуратури викрили механізм виведення в тінь «коштів великої групи компаній через фіктивне страхування ризиків. Правоохоронці встановили, що топ-менеджмент комерційної структури для мінімізації податків укладав фейкові страхові угоди з підконтрольними компаніями», – зазначає спецслужба в повідомленні, оцінюючи обсяг «відмивання» майже в 4,5 млрд грн.

СБУ додає, що під час проведення слідчих її співробітники задокументували численні порушення страховиками дотримання вимог чинного законодавства в сфері надання фінансових послуг. Саме за матеріалами СБУ винесено рішення Нацкомфінпослуг про скасування страховим компаніям ліцензій і накладення адміністративних штрафів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло