В Україні поступово скорочується сільгоспвиробництво

В Україні поступово скорочується сільгоспвиробництво

Спад виробництва продукції АПК за перші п’ять місяців поточного року становив 0,9%

Спад виробництва сільськогосподарської продукції в Україні за перші п’ять місяців поточного року становив 0,9% порівняно з аналогічним періодом 2016 року.

Про це повідомила Державна служба статистики України.

Сільськогосподарські підприємства за звітний період скоротили виробництво на 1%, а населення – на 0,8%.

У повідомленні Держстату зазначається, що дані наведені у постійних цінах 2010 року без урахування тимчасово окупованої території Криму та Севастополя, а також частини зони проведення антитерористичної операції на сході України.

Зокрема, у січні-травні 2017 року порівняно з січнем-травнем 2016 року виробництво молока скоротилося на 1%, або на 42 100 тонн до 3 969 100 тонн. 

Водночас, згідно статистики, українські підприємства за вісім місяців 2016–2017 маркетингового року (вересень 2016 – серпень 2017 року) виробили 3,9 млн тонн соняшникової олії, що більш ніж на 40% перевищує показник за аналогічний період минулого маркетингового року. 

Зазначимо, у I кварталі 2017 року продукції АПК було експортовано на понад $6 млрд.

Зростання зовнішніх постачань відбулося переважно за рахунок експорту продуктів рослинного походження. Зокрема, такої продукції було поставлено на $3 млрд, що на $2,4 млрд більше ніж у січні-квітні минулого року. У тому числі зернових культур експортовано на $2,3 млрд (+$2,1 млрд до аналогічного періоду 2016 року).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло