ОРДЛО заборгували 3,9 млрд грн за електроенергію

ОРДЛО заборгували 3,9 млрд грн за електроенергію

З 5,6 млрд грн боргу за електроенергію - 3,9 млрд заборгувала неконтрольована України територія

Борг знаходяться на непідконтрольних територіях Донбасу споживачів за електроенергію становить 3,9 млрд грн, заявляє голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

Про це повідомляє Інтерфакс

«Ключова проблема, по якій нам потрібно рішення уряду – борги по неконтрольованої території: з 5,6 млрд грн боргу за електроенергію – 3,9 млрд заборгувала неконтрольована України територія і без рішення уряду ми самі не зможемо впоратися з цим питанням», – написав Жебрівський на своїй сторінці в соцмережі Facebook в понеділок за підсумками селекторної наради за участю прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з питання підготовки до опалювального сезону.

Крім того, за його словами, гостро стоїть проблема блокування рахунків комунальних підприємств «за старі борги». «В даний час рахунку» Води Донбасу «і» Комуненергії «заблоковані саме по пені і штрафів», – розповів глава обладміністрації.

Жебрівський також повідомив про план виходу на 100% забезпечення приладами обліку спожитої тепло- та енергії. «Зараз виділяємо з обласного бюджету кошти на енергоефективність, і таким чином Теплокомуненерго обласне буде повністю забезпечено лічильниками. Така ж вимога буде і до міст і районів з цього приводу. Сьогодні по області розрахунки населення – на рівні 111%, коли прийдуть проплати по субсидіях і пільг по газу від держави, вийдемо на рівень 143%, по електроенергії – понад 100% «, – написав він.

Глава обладміністрації також розповів, що 25% з 2,6 млрд грн, наданих області, виділено на житлово-комунальне господарство. «Найбільше грошей спрямовані на енергоефективність, заміну теплотрас, котельні і т.п.», – повідомив Жебрівський.

Нагадаємо, що державні підприємства «Укренерго» і «Укрзалізниця» за минулий рік інвестували в свої підрозділи на окупованих територіях більше 800 млн грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло