Кабмін вніс у Раду проект змін до держбюджету
До бюджету надійде понад 60 млрд грн
До Верховної Ради Кабінетом міністрів був внесений проект закону «Про внесення змін до закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Законопроектом пропонується збільшити дохідну частину держбюджету на 25,97 млрд грн, видаткову – на 27,01 млрд грн вже цього року. Документ зареєстровано за №6600, повідомляє БізнесЦензор.
Законопроектом передбачене збільшення видатків на фінансування на оборону і безпеку держави в сумі 2,66 млрд грн. З цієї суми 1,5 млрд грн піде на зарплати та забезпечення Нацполіціі, 353 млн грн – Міноборони, 100 млн грн – СБУ, 400 млн грн – Держприкордонслужбі (зокрема, 300 млн грн на облаштування кордону), 100 млн грн – службі зовнішньої розвідки, 177 млн – ДСНС.
Пропонується збільшити на 14,1 млрд грн загальний обсяг субвенції місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.
Буде виділено 800 млн грн на ремонт автотраси зі Львова до Одеси і Миколаєва, 500 млн грн – установам Національної академії медичних наук, 200 млн грн – на проект реімбурсації ліків, 100 млн грн – на лікування хворих за кордоном.
Ще 100 млн грн піде на програму «теплих кредитів» та підвищення безпеки праці шахтарів.
Вищій раді правосуддя запропоновано додатково виділити 150 млн грн, Мін'юсту – 380 млн грн, Управлінню справами президента – 41,2 млн грн, Секретаріату Кабміну – 65,7 млн грн, Мінфіну – 77,9 млн грн, Державному казначейству – 251,2 млн грн, ДФС – 1,3 млрд грн, Держфінмоніторингу – на 94,9 млн грн.
З бюджету 280 млн грн підуть на зарплати співробітникам держшахт, 260 млн грн – на зарплати та забезпечення роботи органів прокуратури, 192 млн – на оплату комунальних послуг та харчування засуджених у місцях позбавлення волі.
На роботи з реконструкції Маріїнського палацу передбачено 200 млн грн, на субвенцію місцевим управлінням охорони здоров'я для закупівлі обладнання – 1 млрд грн, на будівництво Канівської ГАЕС – 500 млн грн.
Доходи бюджету збільшаться завдяки додатковим надходженням ПДФО на 7,1 млрд, ПДВ на імпортні товари і послуги – на 33 млрд, ренти на нафту – на 1,5 млрд та від дивідендів «Нафтогазу» – на 4,6 млрд. Також очікуються надходження від ПДВ з вироблених в Україні товарів (на 10,3 млрд), ренти на газ (на 3,4 млрд грн), інших надходжень (на 1 млрд).
Наразі планується зменшити на 1,04 млрд грн обсяг надання кредитів зі спеціального фонду держбюджету. Зменшити на 10 млн грн граничний обсяг дефіциту держбюджету за рахунок граничного обсягу дефіциту спецфонду, а також скорегувати на 107 млрд грн граничний обсяг державного боргу в зв'язку з випуском наприкінці 2016 року ОВДП для докапіталіцзаціі ПриватБанку.
Нагадаємо, 14 червня Кабмін схвалив Основні напрямки бюджетної політики на 2018–2020 роки (Бюджетну резолюцію), яку розробив Мінфін спільно з урядом, експертами, профспілковими організаціями та роботодавцями, Асоціацією міст України, а також міжнародними партнерами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].