Росія образилася на США через санкції і скасувала зустріч із представниками Держдепу

Росія образилася на США через санкції і скасувала зустріч із представниками Держдепу

В РФ заявляють, що Вашингтон продовжує «згубну для російсько-американських відносин» політику Обами

Росія образилася на США через санкції і скасувала зустріч із представниками Держдепу
Міністерство Закордонних справ Російської Федерації
Фото SergeyKorovkin

З ініціативи РФ скасовано зустріч між російськими та американськими високопосадовцями, на якій мали вирішуватися проблеми у відносинах між двома країнами, повідомляє CNN.

Заяву було зроблено після того, як США оголосили про розширення санкцій проти російських фізичних та юридичних осіб у відповідь на російську агресію в Україні.

Зустріч заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова та заступника Держсекретаря США Тома Шеннона мала відбутися в Санкт-Петербурзі.

Російське МЗС гостро відреагувало на введені щодо РФ американські санкції і звинуватило США у руйнуванні двосторонніх відносин.

«На найближчі дні планувалося продовження двосторонніх консультацій щодо накопичених у російсько-американських відносинах «подразників», пошуку шляхів виходу з вкрай складного становища, в яке американська сторона загнала партнерство і взаємодію з Росією. Після вчорашнього рішення щодо санкцій обставини не схиляють до проведення раунду такого діалогу, тим більше що і наповнення для нього не набирається, оскільки Вашингтон не пропонує нічого конкретного в даній області», – прокоментував ситуацію заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков в повідомленні на сайті МЗС РФ.

У заяві зазначається, що бажання Вашингтона шукати спільну мову з Росією звучать непереконливо, і попередив, що в якості реакції на санкції будуть «практичні заходи у відповідь».

Як повідомлялося, у вівторок США запровадили санкції проти Росії у звязку з окупацією Криму.

Серед 38 осіб та організацій, які були включені до санаційного списку, також двоє представників уряду Росії. Їх активи тепер будуть заморожені, і їм буде заборонено вести справи з американськими громадянами та компаніями.

Казначейство США заявило, що ці кроки узгоджуються з зобов'язанням США шукати дипломатичне рішення щодо кризи в Україні. Санкції не будуть скасовані, поки Росія не покине Крим, – додали в казначействі.

Представник Держдепартаменту США Хейзер Науерт висловила жаль з приводу скасування Росією переговорів, додавши, що пакет введених санкцій тільки посилив уже існуючі.

«Давайте пам'ятати, що ці санкції не прийшли з нізвідки, а були введені у відповідь на постійне порушення суверенітету та територіальної цілісності України», – додала Науерт.

«Позиція США така: наші санкції щодо Росії, пов'язані з продовженням російської агресії проти України, залишаться в силі, поки Росія повністю не виконає своїх зобов'язань щодо Мінських угод. Наші санкції, пов'язані з Кримом, не будуть послаблені, поки Росія не закінчить окупацію півострова», – сказала вона.

Держдеп вимагає в російського уряду пояснити, чому зустріч була скасована.

«Як раніше зазначив держсекретар Тіллерсон, ми залишаємось відкритими для майбутніх обговорень», – сказала вона.

Нагадаємо, Росія після запроваджених проти неї санкцій теж зібралася ввести санкції проти США.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло