Коболєв: «Нафтогаз» готовий відновити закупівлі газу у «Газпрому»

Коболєв: «Нафтогаз» готовий відновити закупівлі газу у «Газпрому»

Відразу після імплементації рішення Стокгольмського арбітражу

«Нафтогаз України» буде готовий відновити закупівлі газу у російського «Газпрому» після імплементації рішення Стокгольмського арбітражу за відповідним контрактом між сторонами.

Про це повідомив глава холдингу Андрій Коболєв на прес-конференції в четвер у Брюсселі, передає «Інтерфакс».

«Відповідно до першого окремого рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на поставку газу, ціна повинна бути переглянута. І як тільки «Газпром» виконає рішення трибуналу, ми будемо готові почати закупівлі газу у нього», – пояснив Коболєв.

Разом з тим глава НАК відмічає, що скільки часу потрібно «Газпрому», щоб виконати рішення трибуналу – невідомо.

Отже, за його словами, «Нафтогаз» не відновить закупівлі блакитного палива у «Газпрому» найближчим часом, і взагалі у поточному році.

Нагадаємо, 31 травня Стокгольмський арбітраж ухвалив довгоочікуване перше рішення щодо судової суперечки «Нафтогазу» і «Газпрому» стосовно угоди купівлі-продажу газу. 

Представники МЗС і «Нафтогазу» заявили про три позитивні для України рішення: скасування умови «бери або плати», дозвіл на реекспорт газу та зміна формули для визначення ціни газу. 

Проте суд надав сторонам лише так зване окреме рішення, в якому судді підтверджують або відкидають вимоги сторін. А вже деталізація кожного із пунктів, у тому числі фінансова, буде сформульована наприкінці червня. Отже, поки що немає підстав для впевнених заяв щодо фінансового успіху в суперечці із російським монополістом. 

Нещодавно стало відомо, що Стокгольмський арбітраж може відкласти остаточне рішення у спорі українського та російського газових монополістів на кілька місяців. Про це повідомив директор з юридичних питань НАК «Нафтогаз України» Ярослав Теклюк. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло