Україна активно експортує зернові культури і борошно

Україна активно експортує зернові культури і борошно

Продовжується нарощування експорту кукурудзи

Україна активно експортує зернові культури і борошно
Фото pixabay.com

68,1% зернового експорту України липні-травні 2016/2017 забезпечила кукурудза, провідним покупцем якої був Єгипет. У травні 2017-го Україна в порівнянні з попереднім місяцем збільшила поставки на зовнішні ринки зернових, зернобобових культур та борошна на 11,8% – до 3,9 млн тонн.

При цьому, за даними «ПроАгро», зріс експорт усіх зернових культур і борошна, окрім пшениці, ячменю та проса.

У травні 2016/2017 МР ціни на основні зернові почали істотніше відчувати сезонний фактор як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Зокрема, середньозважені ціни на пшеницю знизилися до $166,3 за тонну, на ячмінь – до $144,8 за тонну. При цьому ціна кукурудзи трохи піднялася, на $0,1 на тонну – до $158,9/тонна.

Найбільше – на 36,2% – у травні збільшилися зовнішньоторговельні постачання української кукурудзи. Нарощування експорту пов'язане із все ще активним попитом зарубіжних покупців, який, як прогнозується, буде згасати з наближенням нового врожаю. Великі обсяги внутрішньої пропозиції і запаси, які на 1 червня становили 4,6 млн тонн, що на 49,5% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року, також сприяють зростанню експортних поставок кукурудзи.

Всього за 11 місяців 2016/2017 МР (липень-червень) Україна поставила на експорт 41,8 млн тонн зернових, що на 19,8% більше, ніж в аналогічному періоді минулого сезону. Зокрема, за звітний період Україна експортувала 16,8 млн тонн пшениці, що на 27,8% більше в порівнянні з липнем-травнем минулого сезону, і 5,3 млн тонн ячменю – на 10,4% більше. Експорт кукурудзи склав 18,1 млн тонн, що на 27,8% більше аналогічного періоду 2015/2016 МР.

У загальному обсязі поставок ячмінь склав 12,6%, пшениця – 40,2%, кукурудза – 44,7%.

Найбільшими експортерами зерна з початку сезону залишалися компанії «Нібулон» (8% в загальному обсязі поставок), «Кернел» (7,5%), ДПЗКУ (4,5%), ADM (4,1%), «Каргілл» ( 3,5%) і «Нобл Ресорсиз Україна» (2,4%).

Нагадаємо, у червні за результатами тривалих переговорів між представниками Міністерства аграрної політики, Держпродспоживслужби, урядових делегацій та відпрацювання експертами на технічному рівні всіх питань, китайська сторона включила дев’ять нових українських підприємств до списку тих, хто має право експортувати до Китайської Народної Республіки молочну продукцію.

Також дозвіл на експорт продуктів тваринництва в Молдову отримали 11 українських агропідприємств. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів. 

Катар зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України. 

Загалом за I квартал 2017 року продукції АПК було експортовано на понад $6 млрд. Це на 32% перевищує показники аналогічного періоду минулого року.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло