«Укрзалізниця» підписала угоду з ЄБРР щодо фінансування придбання нових вантажних вагонів

«Укрзалізниця» підписала угоду з ЄБРР щодо фінансування придбання нових вантажних вагонів

Загальна оціночна вартість проекту – $260 млн

22 червня в «Укрзалізниця» підписала угоду щодо попередніх умов фінансування з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку на придбання нових вантажних вагонів. Загальна оціночна вартість проекту становить $260 млн. Із них $150 млн – кредитування від ЄБРР, $110 млн – за рахунок інших джерел фінансування УЗ.

Про це на власній сторінці у Facebook повідомив глава УЗ Войцех Бальчун.

«Угодою передбачається можливість фінансування в національній валюті. Даний проект засвідчує зростання інвестиційної привабливості та фінансової стабільності УЗ. Це підтверджується авторитетними кредиторами», – наголосив він.

За словами Балчуна, на сьогодні УЗ має в портфелі сім проектів фінансування з міжнародними фінансовими організаціями та іноземними банками на суму $1,05 млрд. За рахунок внутрішніх ресурсів та залучених коштів «Укрзалізниця» й надалі планує інвестувати в оновлення рухомого складу відповідно до Стратегії розвитку на 2017-2021 роки.

«Укрзалізниця» за січень-травень 2017 року отримала 100 млн грн чистого прибутку проти 0,9 млрд грн чистого збитку за аналогічний період 2016 року. 

Нагадаємо, контракт з головою правління «Укрзалізниці» Войцехом Бальчуном формально продовжено до 5 червня 2019 року, оскільки трудові відносини фактично тривали і жодна з сторін не поставила вимогу про їхнє припинення після закінчення 5 червня 2017 року. 

Зазначимо, загалом Європейський банк реконструкції і розвитку в 2016 році здійснив інвестицій в Україні на 581 млн євро – це на 41,73% менше, ніж роком раніше.

Зокрема, за 2016-й в Україні було здійснено інвестицій на 581 млн євро, в той час як у 2015 році – на 997 млн євро. Сукупно на кінець 2016 року ЄБРР вклав в Україну 12,358 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло