Заставу в 15 млн євро на Євробачення не повертають Україні через Euronews

Заставу в 15 млн євро на Євробачення не повертають Україні через Euronews

Обставини заморожування коштів залишаються до кінця не з’ясованими

Заставу в 15 млн євро на Євробачення не повертають Україні через Euronews
Фото УНIАН

Однією з причин, чому кошти розміром у 15 млн євро, які Україна виділила як гарантію успішного проведення пісенного конкурсу «Євробачення», заморожено на швейцарських рахунках, може бути позов каналу Euronews, повідомляє видання Deutsche Welle, посилаючись на власні джерела.

На запит видання гендиректор Euronews Міхаель Петерс прямо не відкинув цю інформацію, однак коментар пообіцяв надати згодом.

Позов європейського інформаційного телеканалу до суду на Національну громадську телерадіокомпанію України було подано після того, як НТКУ розірвала співпрацю з Euronews у 2014 році. Телеканал вимагав стягнути з НТКУ неустойку в розмірі 10,59 млн євро. НТКУ оскаржувала вердикт у суді вищої інстанції, проте програла справу.

Джерела Deutsche Welle повідомляють, що цей позов Euronews може бути причиною заморожування українських коштів, виділених під Євробачення.

15 млн євро було виділено з умовою, що їх повернуть Україні, якщо конкурс пройде успішно і не створить додаткових проблем.

При цьому Європейський мовний союз (EBU) відзвітував, що пісенний конкурс у Києві пройшов успішно. Телекомпанія отримала відповідне підтвердження з вдячністю від організації громадських ретрансляторів.

В EBU підкреслюють, що заморожування коштів ініціювали не вони, а невідома «третя сторона».

«Процедура накладення арешту ініційована не EBU, а третьою стороною, яку ми намагаємося встановити», – повідомили в EBU на запит DW.

Нагадаємо, 22 червня стало відомо, що Женевське управління примусового стягнення заборгованості заблокувало на швейцарських рахунках 15 млн євро українських коштів. Підстави накладення арешту та ініціатора цієї процедури зазначено не було.

Голова правління НТКУ Зураб Аланія повідомив, що вони найняли юридичну фірму зі Швейцарії для з’ясування всіх обставин справи.

Російські ЗМІ розкручують тему, що причина заморожування українських коштів – неналежна організація конкурсу й заборона російській учасниці Юлії Самойловій на в'їзд в Україну, що стало причиної відмови Росії брати участь в Євробаченні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло