Ердоган став на бік Катару в конфлікті з арабськими країнами

Ердоган став на бік Катару в конфлікті з арабськими країнами

Турецький президент розкритикував вимоги сусідніх країн до Катару

Ердоган став на бік Катару в конфлікті з арабськими країнами
Фото kremlin.ru

Вимагати від Катару закрити турецьку військову базу на території країни – це прояв неповаги до Анкари. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у неділю, 25 червня, передає Deutsche Welle.

Він розкритикував список із 13 пунктів вимог, які арабські країни пред’явили до Катару, зазначивши, що Туреччина схвалює негативну відповідь Катару на ці вимоги.

Ердоган нагадав, що Туреччина одночасно пропонувала також створити військову базу в Саудівській Аравії, проте не отримала відповіді, а тому просити Анкару «вивести її війська з Катару – це неповага до Туреччини».

Нагадаємо, держави, які бойкотують Катар за імовірну підтримку тероризму, відправили країні список із 13 вимог, що включають закриття телебачення Al Jazeera, скорочення зв’язків з Іраном та сплату невизначеної суми компенсацій.

Список, складений Саудівською Аравією. ОАЕ, Єгиптом та Бахрейном, також вимагає закриття турецької військової бази в Катарі та видачі всіх терористів з її території.

У разі виконання цих вимог упродовж 10 днів блокаду буде знято, а дипломатичні відносини між країнами – відновлено. Проте Катар вже заявив, що вважає ці вимоги нереалістичними.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло