ТАСкомбанк зобов'язався виплатити вкладникам Діамантбанку гарантовані 1,2 млрд грн

ТАСкомбанк зобов'язався виплатити вкладникам Діамантбанку гарантовані 1,2 млрд грн

Натомість Тігіпко отримає значну частину активів збанкрутілого банку, переважно нерухомість та кредитний корпоративний портфель

ТАСкомбанк взяв на себе зобов'язання виплатити вкладникам збанкрутілого банку гарантовані суми до 200 000 грн, обсяг яких сягає 1,2 млрд грн. За це Фонд гарантування віддає Тігіпку значну частину активів Діамантбанку, переважно нерухомість та кредитний корпоративний портфель, який головним чином складається з боргів пов'язаних з Мартиненком і Жванією компаній.

Про це із посиланням на власні джерела повідомляє Українська Правда.

Сергій Тігіпко продовжує свою експансію на фінансовому ринку України. Черговим придбанням стали активи Діамантбанку. Як відомо, НБУ визнав цей банк неплатоспроможним 24 квітня, а уже через місяць стало відомо, що ним цікавиться власник групи «ТАС».

За даними Нацбанку, офіційно власниками Діамантбанку (більше 10% акцій)  були Давид Жванія, Ігор Керез, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко. Проте банк також часто пов'язували з Миколою Мартиненком, який офіційно був лише міноритарним власником банку.

За словами колишніх співробітників банків, ключові питання роботи фінансової установи вирішували дві особи – Мартиненко і Жванія. До того ж, компанії їх бізнес-групи були найбільш закредитовані у банку. Тепер борги компаній Мартиненка і Жванії стали боргами ТАСкомбанку Тігіпка.

Активи, які лишаються в банку, будуть реалізовуватись за стандартною процедурою ліквідації ФГВФО. Угода дозволяє державній установі почати виплати кредиторам четвертої черги, тобто тим вкладникам-фізособам, кошти яких перевищують 200 тисяч гривень.

Mind також слідкував за історією то передачі, то ліквідації Діамантбанку.

Нагадаємо, що в червні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб визначив ТАСкомбанк приймаючим банком при виведенні з ринку Діамантбанку. На момент введення тимчасової адміністрації стан «Діаманту» був набагато кращим, ніж в інших неплатоспроможних фінустанов: у нього було близько 600 млн грн готівки.

Пізніше повідомили, що передача неплатоспроможного Діамантбанку до ТАСкомбанку може не відбутися через технічні нюанси, допускає Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Виникнення такої ситуації було спричинене тим, що людина, відповідальна за підписання документів на передачу Діамантбанку, була у відпустці, що і поставило під загрозу угоду.

22 червня було повідомлено, що за пропозицією Фонду гарантування вкладів і фізичних осіб Національний банк України прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації Діамантбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло