Кібер-атака на парламент Великобританії: Росія – підозрюваний номер один

Кібер-атака на парламент Великобританії: Росія – підозрюваний номер один

Масштаби атаки вказують на те, що вона здійснювалася за сприяння іноземного уряду

Кібер-атака на парламент Великобританії: Росія – підозрюваний номер один
фото Shutterstock

Російський уряд може стояти за кібер-атакою на британський парламент, в результаті якої було зламано понад 90 електронних скриньок депутатів і членів Палати лордів.

Видання The Guardian, посилаючись на британські спецслужби, називає Росію найбільш імовірним організатором атаки.

Кібер-атака почалася в п’ятницю ввечері. Мережа, на яку здійснювалася атака, має державне значення і використовується кожним депутатом, включаючи прем'єр-міністра Терезу Мей та її міністрів для роботи з виборцями.

Хакерам, які атакували британський Парламент, вдалося зламати ті аканти, де були слабкі паролі, про це повідомив прес-секратар Парламенту. За його словами, раніше вже давалися поради від служб безпеки не використовувати надто прості паролі, однак деякі парламентарії знехтували порадами.

Британська служба безпеки вважає, що напад здійснила не відособлена група хакерів, а ціла держава.

Перелік держав, які могли б скоїти цю атаку на Великобританію, обмежена, і, крім Росії, включає Північну Корею, Китай і Іран.

Джерело в органах безпеки повідомило: «Це була масштабна атака, схоже, що вона фінансувалася іншою державою».

Безпосередні підозри пов'язані з такими іноземними урядами, як Росія і Північна Корея, обидві з яких раніше вже робили спроби зламу в Великобританії.

Зокрема, у травні Росія під час виборчої кампанії у Франції зламали пошту кандидата Еммануеля Макрона з метою знайти секретну дискредитуючи інформацію і оприлюднити її.

Нагадаємо, за день до виборів хакери зламали і виклали в мережу електронне листування партії Макрона. Суттєвої шкоди Макрону це не завдало: передвиборча агітація на той час уже закінчилася.

Як повідомлялося, організація WikiLeaks у зламаній пошті Еммануеля Макрона виявила дані, які вказують на російський слід хакерських атак під час президентської кампанії у Франції.

Примітно, що виборчу кампанію Барака Обами в 2008 році також атакували російські хакери. Атаки на чиновників тривали і після того, як вони залишили держслужбу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло