Генсек НАТО: ми допоможемо Україні захиститися від кібератак

Генсек НАТО: ми допоможемо Україні захиститися від кібератак

Він підкреслив важливість фінансової та технологічної допомоги після атаки вірусом Petya A

Генсек НАТО: ми допоможемо Україні захиститися від кібератак
фото Twitter @NATOpress

НАТО допомагатиме Україні захищати свій інформаційний простір від кібератак, подібних до тієї, що сталася у вівторок 27 червня. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі напередодні зустрічі міністрів оборони країн Альянсу, повідомляє «Європейська правда».

Столтенберг зауважив, що НАТО вже надає допомогу Україні в сфері кібербезпеки, зокрема започатковано трастовий фонд з цих питань, ведеться робота щодо створення національного центру кібербезпеки. Альянс надає не лише фінансову допомогу, але й експертні рекомендації та технічні засоби.

«Було створено трастовий фонд з кібероборони, де ми фінансуємо програми і діяльність, якою ми займаємося. Тому фахівці НАТО сприятимуть Україні у зміцненні її кібербезпеки. Кібератака, яку ми спостерігали вчора, підкреслює важливість підтримки та допомоги, які НАТО надає Україні для зміцнення кібероборони», – сказав Столтенберг.

«Безумовно, ми будемо продовжувати нашу співпрацю», – підкреслив він.

Зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО триває в Брюсселі 28-29 червня.

У вівторок, 27 червня Україну накрила найбільша в історії хакерська атака. Що це за вірус Petya та які з українських компаній постраждали, детальніше читайте у матеріалі Mind UA: http://bit.ly/2sXFwff #кібератака #Україна #petya #wannacry

Posted by Mind UA on Tuesday, 27 June 2017

Як повідомлялося, масштабна хакерська атака накрила 27 червня Україну – «лягли» сайти банків і підприємств. Вірус Petya.A вимагав $300 за відновлення доступу до комп’ютера. Практично одночасно, близько 11:30 ранку, вірус поширився дуже швидко по корпоративних комп’ютерах провідних установ та організацій. Зокрема, вірусом було заблокувало всі комп’ютери Кабміну, «Укрзалізниці», «Ощадбанку», мобільних операторів, «Нової пошти», «ДТЕК» та багато інших – перелік постраждалих підприємств можна знайти в матеріалі «Вірус Petya A: які з українських компаній «лягли», а які вціліли».

Підрозділ Національної поліції – Кіберполіція дала поради, як уникнути зараження комп’ютерним вірусом PetyaA.

Служба безпеки України встановила, яким чином вірус проникає на комп’ютер, і розширила перелік заходів безпеки, як можна вберегтися від PetyaA.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло