Нацбанк підтримав валютний ринок

Нацбанк підтримав валютний ринок

Центробанк провів інтервенцією за єдиним курсом, щоб зменшити нищівний вплив кібератаки

Національний банк 29 червня здійснив валютну інтервенцію за єдиним курсом з метою згладжування функціонування валютного ринку.

«У зв’язку з нещодавньою кібератакою робота низки банків сьогодні була обмеженою, що вплинуло на функціонування міжбанківського валютного ринку та викривило процес курсоутворення. Тому Національний банк прийняв рішення підтримати функціонування валютного ринку за допомогою валютної інтервенції», – цитує заступника голови НБУ Олега Чурія прес-служба.

Для полегшення роботи валютного ринку в таких умовах НБУ купив за курсом 26,07 грн за долар США та продав за курсом 26,12 грн за долар США.

Нагадаємо, сьогодні початок торгів на Фондовій біржі ПФТС було відкладено до відновлення роботи клірингово-розрахункової інфраструктури ринку цінних паперів України. 

Український фондовий ринок чекав на відновлення роботи Національного депозитарію України і Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках, оскільки сама ПФТС не постраждала від кібератаки. Але  проведені 27 червня угоди не могли оформити через збій в роботі НДУ та РЦ.

Найбільша по оборотам біржа «Перспектива», яка також постраждала від вірусу, станом на полудень четверга також не відновила роботу.

НКЦПФР рекомендувала учасникам фондового ринку слідкувати за новинами на сайтах НДУ та РЦ, на яких буде оприлюднюватись оперативна інформація щодо відновлення роботи систем, та у разі необхідності звертатись до call-центрів компаній.

Спричинили це події вівторка, 27 червня, коли вірус під назвою Petya.A заблокував безліч комп’ютерів по всій країні. В тому числі банків, енергетичних компаній та інформаційних агентств, а також значного числа підприємств і організацій як в Україні, так і далеко за її межами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло