Держспоживслужба перевірила 103 ресторана в Києві

Держспоживслужба перевірила 103 ресторана в Києві

Порушення не виявили лише в 4 закладах

Після отруєння клієнтів у ресторанах «Суші Ленд Євразія» і «Суші Лайф» співробітники Держпродспоживслужби провели моніторинг 103 закладів Києва. Про це розповів заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олександр Овчаренко каналу 112.ua.

«Були виявлені випадки риби без маркування, тобто, за документами купують певну кількість риби у відомої компанії і під ці документи потім везуть рибу невідомого походження, невідомого виробника. Якої вона якості, незрозуміло», – розповів Овчаренко. В окремих випадках така риба надходила по всій мережі ресторанів 10-15 закладів

За його словами, тільки в 4 ресторанах служба не знайшла порушень. У всіх інших порушення були. Після моніторингу 30% закладів тимчасово припинити роботу до усунення недоліків відповідно до рекомендацій працівників Держпродспоживслужби.

Також, серед виявлених недоліків були: відсутність державної реєстрації потужностей, недостатня кількість виробничих приміщень (для того, щоб потоки сировини і готової продукції не перетиналися), порушувалися вимоги до технологічних процесів (роли робили у гарячому цеху), також, в гарячому цеху чистили овочі. При цьому, було відсутнє або невпорядковане місце для зберігання інвентарю для протирання, місця для миття та дезінфекції.

Також були випадки із продукцією, термін зберігання якої закінчився, з безпечною та якісною продукцією в одній холодильній камері, порушення умов товарного сусідства, незадовільний санітарний стан виробничих приміщень (бруд, потреба ремонту), відсутність контрольних приладів для вимірювання температури в місцях зберігання сировини, відсутність санітарних книжок у персоналу.

Нагадаємо, за меддопомогою після отруєння в одному зі столичних ресторанів загалом звернулися 25 осіб, в тому числі й дитина.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло