Україна встановила черговий рекорд з експорту зернових

Україна встановила черговий рекорд з експорту зернових

За попередніми даними, експортовано близько 44 млн тонн зернових

Україна в 2016/2017 маркетинговому році [липень-червень], за попередніми даними, експортувала 43,8 млн тонн зернових.

«Рекордний урожай попереднього року в 66 млн тонн сформував ресурс для експорту на рівні 43,8 млн тонн, що є історичним максимумом для України», – сказав перший заступник міністра МінАПК Максим Мартинюк, передає «Інтерфакс».

За його словами, позитивна динаміка виявилася і в рекордному експорті борошна в 369 400 тонн.

Згідно з повідомленням Мінагропроду, попередні підсумки експорту 2016/2017 маркетингового року в розрізі культур будуть представлені в найближчі дні.

Зазначимо, 68,1% зернового експорту України у липні-травні 2016/2017 МР забезпечила кукурудза, провідним покупцем якої був Єгипет. У травні 2017-го Україна в порівнянні з попереднім місяцем збільшила поставки на зовнішні ринки зернових, зернобобових культур та борошна на 11,8% – до 3,9 млн тонн. 

Взагалі, згідно публікації Mind на базі досліджень Центру Разумкова щодо викликів та загроз розгортання кризових процесів в Україні, понад третина нашого експорту та імпорту визначаються саме сировинними товарами і товарами з низькою доданою вартістю, значною мірою залежними від мінливості біржової кон’юнктури.

Україні вдалося досягти помітних успіхів на світових ринках в окремих сферах – країна має стійкий рівень виробництва зернових, зокрема пшениці, кукурудзи. Більше того, Україна вже посідає помітне місце і як світовий експортер зернових.

За експертними оцінками, частка України у світовому виробництві пшениці у 2017-2019 роках складатиме 3,3–3,4% – приблизно на такому ж рівні, як спостерігалось у 2013-2016 роках. Хоча і незначним поки чином, але країна по деяких товарах і товарних групах уже не пасивно приймає міжнародні цінові умови, а поступово наближається до групи країн, які є ціноутворювачами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті