Янукович хоче захистити ділову репутацію в суді

Янукович хоче захистити ділову репутацію в суді

Печерський райсуд Києва отримав позов від побіжного екс-президента

Екс-президент України Віктор Янукович подав позов на Ощадбанк з тим, щоб банк спростував інформацію, що у нього і Миколи Азарова на рахунку знаходиться $1,150 млрд. Позов був поданий до Печерського районного суду Києва, повідомляє Інтерфакс Україна.

«Я переконаний, що позов необґрунтований, мінімум, з трьох причин. По-перше, позивач не підтверджує доказами наявність у нього ділової репутації, хоча вимагає її захисту. Згідно з постановою пленуму Верховного суду України від 27.02.2009 р №1 під діловою репутацією розуміється громадська оцінка ділових і професійних якостей людини. Виникає питання: яка громадська оцінка Януковича?», – зазначив керуючий партнер GENTLS Олег Громовий, який захищає інтереси банку в суді.

Інформація про наявність рахунку в Ощадбанку була оприлюднена головою правління у вигляді інтерв'ю.

«По-друге, дивною є позиція із звинуваченням банку в розголошенні банківської таємниці в ситуації, коли сам беруть інтерв'ю, дотримуючись банківську таємницю, відмовився відповідати на запитання журналіста про конкретні суми і банківських рахунках. Тобто, тверджень про наявність у позивача конкретних сум у банку не було», – зазначив адвокат Ощадбанку.

Також в GENTLS звертають увагу на те, що договір між Януковичем і адвокатом підписано в лютому цього року, а місцем підписання вказується Київ.

«І, нарешті, третє: ми поставили під сумнів повноваження адвоката Януковича звертатися до суду з цим позовом, оскільки договір про правову допомогу підписаний в лютому 2017 року місті Києві, хоча очевидно, що Януковича в Києві в цей час бути не могло. В зв'язку з цим, в наступному судовому засіданні очікуються пояснення адвокатів позивача про обставини підписання договору, інакше позов повинен бути залишений без розгляду як поданий адвокатом, яка не має на це повноважень», – додав Громовий.

23 червня в Печерському районному суді Києва відбулося перше судове засідання у справі.

Нагадаємо, 26 червня Оболонський районний суд Києва почне розгляд по суті справи побіжного колишнього президента України Віктора Януковича, звинуваченого у державній зраді.

Янукович звинувачується в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (мова йде про пособнике як однієї з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків; передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 12 років), ч. 1 ст. 111 (державна зрада, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років) Кримінального кодексу України.
За оцінками Генпрокуратури, протягом правління екс-президента Віктора Януковича було вкрадено близько $40 млрд.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло