Кількість кібератак з Росії та Китаю може зрости найближчим часом
В Німеччині врахували досвід США та Франції, і розуміють, що перед виборами ситуація загостриться

Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини попередило, що найближчим часом слід очікувати посилання кібершпіонажу з боку таких країн як Росія, Китай, Туреччина та Іран.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
«Російська Федерація, Китайська Народна Республіка та Ісламська Республіка Іран – основні учасники шпигунської діяльності, спрямованої проти Німеччини», – йдеться у звіті спецслужби.
«Росія і Китай неодноразово були ідентифіковані як нападники, – сказано в документі. – Настирливість і вибір цілей останніх зафіксованих кібератак явно демонструють намагання шпигувати за політиками і керівництвом країни».
В документі уточнюється, що мішенями кібершпіонажу були насамперед Міністерство закордонних справ ФРН, міністерства економіки і фінансів, німецькі диппредставництва за кордоном, відомство канцлера і Бундесвер.
Туреччина також фігурує у документі в контексті шпигунства. Обсяг звіту – понад 300 сторінок. Міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр та очільник Федерального відомства з охорони конституції Ганс-Георг Маасен представлять звіт 4 липня в Берліні.
Окрім того, будь-який політик може стати об’єктом прослуховування, зазначається у звіті. Хакери надсилають жертві підроблені Е-мейли, які виглядають як ділове повідомлення. Коли отримувач відкриває прикріплений файл – на комп’ютері без відома користувача встановлюється шпигунське програмне забезпечення.
Федеральні вибори у Німеччині відбудуться 24 вересня.
Як повідомлялося, Консерватори Ангели Меркель у своїй недавно представленій передвиборчій програмі обіцяють «повністю» ліквідувати безробіття до 2025 року та зменшать податок на прибуток.
Нагадаємо, нещодавно масштабна вірусна атака накрила Україну 27 червня. Вірус поширився дуже швидко по корпоративних компютерах провідних установ та організацій. Зокрема, вірусом заблокувало всі комп’ютери Кабміну, «Укрзалізниці», «Ощадбанку», мобільних операторів, «Нової пошти», «ДТЕК» та багато інших – перелік постраждалих підприємств можна знайти в матеріалі «Вірус Petya A: які з українських компаній «лягли», а які вціліли».
Згодом вірус поширився й по інших країнах, заблокувавши деякі великі світові компанії, список яких подано в статті «Перелік найбільших світових компаній, які вразив вірус Petya».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].